Brazilské nemocnice dosáhly bodu zlomu, protože ministr zdravotnictví obvinil nové varianty koronaviru

Osmnáct z 26 brazilských států a jeden federální okres mají ICU s kapacitou více než 80%, podle federálních a státních údajů. Devět z nich je na pokraji zhroucení na více než 90% své kapacity.

Ministr zdravotnictví Eduardo Pazuelo uznal krizi a 25. února řekl guvernérům států, že nové varianty koronaviru znesnadňovaly zvládnutí epidemie v zemi, kde je míra úmrtnosti a infekce dlouhodobě mimo kontrolu.

„Mutovaný virus má třikrát větší kapacitu kontaminace a rychlost by mohla vládce překvapit, pokud jde o strukturu a podporu. To je realita, v níž dnes žijeme v Brazílii,“ řekl.

Údaje od ministrů zdravotnictví v brazilském státě ukazují, že stát Rondonia se nejvíce potýká s rostoucím počtem případů, přičemž kapacita jednotek intenzivní péče je 97,5%. Za ním následuje jižní stát Rio Grande do Sul s kapacitou 97,2% a Federální okruh, který zahrnuje hlavní město země Brasilia s kapacitou 96,45%.

Soukromé nemocnice také kolabují po celé zemi. Mluvčí nemocnice v pondělí uvedl, že nemocnice Israelita Alberta Einsteina v Sao Paulu, jedné z nejvýznamnějších nemocnic v Brazílii – kde byl zjištěn první případ Covid-19 v zemi – má kapacitu 100% na jednotce intenzivní péče.

Minulý týden zaznamenala Brazílie v průběhu týdne rekordních 8 224 úmrtí, čímž se celkový počet obětí v zemi zvýšil na 254 942. V pondělí také Brazílie zaznamenala více než 10,5 milionu případů.

Požaduje preventivní opatření

The Fiucroseova zpráva Vyzval Brazílii, aby okamžitě přijala preventivní opatření k omezení přenosu viru, zatímco se vakcína pomalu zavádí. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že pouze 3% populace země dostaly jednu dávku vakcíny Covid-19 a pouze 1% dostalo dvě dávky.

Zpráva uvádí: „S pomalým tempem procesu očkování, vznikem nových typů viru a pochybnostmi, které je stále přinášejí, roste potřeba narušit nebo zpomalit síť pro přenos virů prostřednictvím neléčivých preventivních opatření. „

Výzvu zopakovala brazilská národní rada ministrů zdravotnictví. Rada v otevřeném dopise vyzvala vládu prezidenta Jaira Bolsonara, aby zavedla národní zákaz vycházení, zakázala hromadná shromáždění a osobní vzdělávání, uzavřela pláže a bary a zavedla „národní komunikační plán“, který zdůrazní nutnost přijetí těchto opatření.

READ  Populistický milionář se ujme bývalého rebela v kolumbijském prezidentství

„Absence jednotného a soudržného národního přístupu v Brazílii znesnadňovala přijímání a provádění kvalifikovaných opatření k omezení sociálních interakcí, které se zintenzivnily během volebního období, na konci roku, letních setkání, karnevalů a oslav,“ uvedla rada .

Dodala, že „zmírnění ochranných opatření a šíření nových kmenů viru zhoršilo zdravotní a sociální krizi“.

Po celou dobu pandemie brazilský prezident Jair Bolsonaro kritizoval používání masek, vyhrožoval vládcům, aby přijali opatření blokování, a obviňoval vlády a bývalé vládce z nedostatku lůžek intenzivní péče.

Přispěl do tisku Marcia Riverdosa v Sao Paulu, Mitch McCluskey z CNN v Atlantě a Caitlin Ho v New Yorku.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *