Boti umožňují ChatGPT dotknout se skutečného světa díky Microsoftu – Ars Technica

Microsoft

Minulý týden výzkumníci společnosti Microsoft oznámit Experimentální rámec pro ovládání robotů a dronů pomocí jazykových možností ChatGPT, populárního jazykového modelu AI vytvořeného OpenAI. Pomocí příkazů přirozeného jazyka může ChatGPT napsat speciální kód, který řídí pohyby robota. Člověk poté zobrazí výsledky a podle potřeby upraví, aby se úkol úspěšně dokončil.

Výzkum dospěl v článku s názvem „ChatGPT pro roboty: Principy návrhu a možnosti modeluNapsali Sai Vemprala, Rogerio Bonatti, Arthur Bucker a Ashish Kapoor z Microsoft Autonomous Systems and Robotics Group.

v Vysvětlující videoMicrosoft ukazuje roboty – zjevně ovládané kódem napsaným ChatGPT a přitom se řídí lidskými pokyny – pomocí robotického ramene k uspořádání bloků v logu Microsoftu, létající s dronem ke kontrole obsahu police nebo hledání objektů pomocí bota s vizuálními schopnostmi.

Ukázkové video „ChatGPT pro roboty“ od společnosti Microsoft.

Aby ChatGPT interagoval s roboty, vědci naučili ChatGPT vlastní botnetové API. Když dostanete instrukce jako „chyť míč“, ChatGPT dokáže vygenerovat kód pro ovládání robota stejně, jako by napsal báseň nebo dokončil článek. Poté, co člověk zkontroluje a upraví kód z hlediska přesnosti a bezpečnosti, může lidský operátor provést úkol a vyhodnotit jeho výkon.

ChatGPT tímto způsobem urychluje programování automatického ovládání, ale nejedná se o nezávislý systém. „Zdůrazňujeme, že použití ChatGPT pro roboty není plně automatizovaný proces,“ uvádí článek, „slouží spíše jako nástroj pro rozšíření lidských schopností.“

Diagram poskytnutý společností Microsoft vysvětlující, jak funguje ChatGPT for Robotics.
Přiblížit / Diagram poskytnutý společností Microsoft vysvětlující, jak funguje ChatGPT for Robotics.

Microsoft

Zatímco většina zpětné vazby na ChatGPT (pokud jde o úspěch nebo neúspěch jeho akcí) se zdá být od lidí ve formě textu, výzkumníci také tvrdí, že měli určitý úspěch při vkládání vizuálních dat do samotného ChatGPT. V jednom příkladu vědci pověřili ChatGPT, aby přikázal robotovi chytit basketbalový míč se zpětnou vazbou z kamery: „ChatGPT dokáže odhadnout vzhled míče a oblohy na snímku kamery pomocí SVG kód. Toto chování naznačuje možnost, že LLM následuje implicitní model světa, který přesahuje možnosti založené na textu. „

I když se výsledky v tuto chvíli zdají hrubé, představují rané pokusy o aplikaci nejnovější technologie té doby – velkých jazykových paradigmat – na automatické řízení. Podle Microsoftu by rozhraní ChatGPT mohlo v budoucnu otevřít roboty mnohem širšímu publiku.

„Naším cílem tohoto výzkumu je zjistit, zda ChatGPT dokáže myslet za textem, rozumem ve fyzickém světě, aby pomohl s úlohami robotů,“ říká výzkum společnosti Microsoft. blogový příspěvek. „Chceme lidem pomoci snadněji komunikovat s roboty, aniž by se museli učit složité programovací jazyky nebo podrobnosti o robotických systémech.“

READ  Google jde kupředu tím, že poskytuje bezplatnou výrobu křemíku s otevřeným zdrojovým kódem od GlobalFoundries

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *