Boris Johnson slibuje změnu, protože Spojené království čelí nedostatku potravin a pohonných hmot

Předseda vlády Boris Johnson navštěvuje komplex Network Rail Queens Road 4. října 2021 v anglickém Manchesteru.

WPA Pool | Novinky na Getty Images | Getty Images

LONDÝN-Britský premiér Boris Johnson má slibovat změny ve směru, kterým se britská ekonomika ubírá, a ve středu nastíní plány, jak se země stane “ekonomikou s vysokými mzdami, vysokou kvalifikací a vysokou produktivitou”.

Johnson by měl vystoupit na výroční konferenci své Konzervativní strany později ve středu a očekává se, že delegátům řekne, že se vláda „zabývá nejzásadnějšími otázkami naší ekonomiky a společnosti“ a je připravena řešit „problémy, které dosud žádná vláda neměla“. odvahu řešit dříve. “.

Řeč přichází pro Johnsona v těžké chvíli, kdy Spojené království v posledních týdnech trpí nedostatkem dodávek paliva a uprostřed varování, že dodávky potravin by mohly být zasaženy před Vánocemi.

Nedostatek je způsoben především nedostatkem řidičů a pracovníků těžkých nákladních vozidel v zahraničí – nedostatek se zhoršuje především pandemií Covid a brexitem, ale také dalšími faktory, jako jsou nízké mzdy a pracovní podmínky.

Británie trpí nedostatkem paliva na čerpacích stanicích kvůli nedostatku specializovaných řidičů tankerů, zatímco zemědělci varují, že by mohlo dojít ke ztrátě tun potravinářských produktů a možná bude nutné zničit tisíce zvířat, protože tam nejsou pracovníci farmy ani jatek. Pro zpracování masa.

Nedostatek pracovních sil ukázal, jak je Británie závislá na sezónních pracovnících v zahraničí.

Přečtěte si více: Británie v panice a nedostatku pokračuje v rozmisťování své armády, aby dodávala palivo

Johnson – politik, kterého kritici často obviňují z toho, že miluje zvukový klip, ale chybí mu detail a plánování – byl obviněn z neuznávání závažnosti situace.

Když se Andrew Marr z BBC v neděli zeptal na problémy, s nimiž se potýkají chovatelé prasat, kteří tvrdí, že více než 100 000 prasat může být brzy vyřazeno z důvodu vyřazování masa kvůli nedostatku pracovníků, Johnson řekl: „Nerad bych vám to rozbil“ ale obávám se zpracovatelského průmyslu. Naše jídlo zahrnuje zabíjení mnoha zvířat. Myslím, že to diváci musí pochopit. “

READ  Separatisté rostou v Katalánsku většinou navzdory vítězství socialistů

„K velkým pohřbům prasat, které jsem popsal, ještě nedošlo, tak se pojďme podívat, co se stane,“ dodal.

Britští dělníci

Předseda vlády a vládní představitelé se pokusili bagatelizovat nedostatek britské pracovní síly a trvali na tom, že dodavatelské řetězce jsou po viru Covid celosvětově pod napětím. Trvali také na tom, že nedostatek pracovních sil lze vyřešit například nabídkou krátkodobých víz řidičům kamionů.

Odolala výzvám k větší imigraci, aby se snížil nedostatek pracovních sil, ale místo toho požádala společnosti, aby investovaly do britských pracovníků.

Mnoho britských společností uvedlo, že je pro ně obtížné přilákat britské pracovníky, zejména v určitých odvětvích, kde nemají správné dovednosti, požadují vyšší mzdy a nejsou ochotni přijmout tvrdší pracovní podmínky – například na farmách nebo na jatkách.

Johnson, jehož funkční období do značné míry dominuje pandemie, má zájem přesunout zaměření vlády na ekonomiku země, zejména proto, že se do popředí začínají dostávat změny způsobené brexitem a vztahem Spojeného království s Evropskou unií jako nedostatek zahraničních pracovníků.

Zdá se, že vláda je odhodlána pokračovat ve svých plánech na rekvalifikaci britských pracovníků, a Johnson ve středu řekne, že „se nevracíme ke stejnému starému, zmrzačenému modelu s nízkými mzdami, nízkým růstem, nízkými dovednostmi a nízkou produktivitou, vše umožněno a podporováno nekontrolovanou imigrací, “uvádí dříve vydaná prohlášení stran.

“Odpovědí je kontrolovat imigraci, umožnit talentům přijít do této země, ale nepoužívat imigraci jako záminku neinvestovat do lidí, do dovedností a do vybavení nebo strojů, které potřebují k výkonu své práce.” řekl by.

Vedoucí představitelé průmyslu říkají, že jedním z paradoxů vyplývajících z brexitu (jehož zastánci tvrdili, že odchod z EU sníží ekonomickou závislost Británie na pracovní síle a produkci regionu) je ten, že nedostatek pracovních sil by mohl vést k většímu dovozu potravin z EU. Někteří nyní varují, že narušení dodavatelského řetězce a pracovní problémy by mohly vést k vánočnímu nedostatku potravin.

Nick Allen, generální ředitel Britské asociace zpracovatelů masa, řekl Sky News, že krůty pravděpodobně přijdou z Evropy během svátků a že některá milovaná jídla, jako například „prasata v dekách“ (malé klobásy zabalené ve slanině) nemusí být k dispozici ..

“Mám podezření, že jídlo lze dovážet a krůty nemusí být britské, ale mohou to být Francouzi, nebo dokonce krůty z jiných regionů. Neříkáme, že dojde k vážnému nedostatku, ale určitě nebudou možnosti pro britské jídlo.” “To je jisté,” Řekl v pondělí.

Johnsonův projev na konferenci přichází uprostřed kritiky vládního řešení nerovnosti ve Velké Británii a jeho řeč přichází ve stejný den, kdy vláda ukončí nárůst plateb globálních úvěrových výhod o 20 liber (27 USD) zavedený během pandemie, která pomohl mnoha rodinám, které tvrdě zasáhly, aby se uživily.

Ačkoli nic nenasvědčuje tomu, že by se Johnson kritikou snížení dotací zabýval, jeho projev je připraven učinit další návrhy na sjednocení a „modernizaci“ Spojeného království, země tradičně rozdělené mezi sever a jih, přičemž Londýn je epicentrem země. bohatství.

Očekávalo by se, že Johnson řekne: „Neexistuje žádný důvod, proč je populace části země geograficky předurčena k tomu, aby byla chudší než ostatní.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *