BOONE DOCS a Cinema Classics Return to App Theatre Promítání pro „Casablanca“ a „My Name is Pauli Murray“

Humphrey Bogart (1899 – 1957) a Ingrid Bergman (1915 – 1982) hrají ve filmu Warner Brothers ‚Casablanca‘, 1942. (Foto Popperfoto/Getty Images)

Apalačské divadlo of the High Country, které pokračuje ve své filozofii představovat klasickou kinematografii svěžím, odvážným a originálním dokumentárním filmem, nabízí v únoru dvě projekce pro malé i velké filmové nadšence. Bogart a Bergman se poprvé po 75 letech vrací na historické filmové plátno na King Street spolu s regionální premiérou zcela nového dokumentu o raném průkopníkovi občanských práv.

V sobotu 12. února v 19:30 se v Apalačském divadle uskuteční osobní projekce filmu „Casablanca,“ kde diváci uslyší Humphreyho Bogarta říkat ikonickou větu: „Ze všech ginových podniků ve všech městech na celém světě vejde do mého.“ Držitelé Oscara Humphrey Bogart a Ingrid Bergmanová rozsvítí obrazovku v jedné z nejtrvalejších romancí v historii filmu.

Vlastník nočního klubu Rick Blaine se odehrává během druhé světové války v Casablance ovládané Vichy a musí si vybrat mezi životem se ženou, kterou miluje, a stát se hrdinou, kterou ona i svět potřebují. Toto americké romantické drama z roku 1942 režíroval Michael Curtiz a hráli v něm Humphrey Bogart, Ingrid Bergman a Paul Henreid. Zaměřuje se na amerického emigranta (Bogart), který si musí vybrat mezi láskou k ženě (Bergman) nebo pomocí jí a jejímu manželovi (Henreid), českému odboji, uprchnout z Vichy ovládaného města Casablanca, aby pokračoval v boji proti Němci. Ve vedlejších rolích hrají Claude Rains, Conrad Veidt, Sydney Greenstreet, Peter Lorre a Dooley Wilson.

Casablanca získala Oscara za nejlepší film, nejlepší režii a nejlepší adaptovaný scénář. Jeho reputace postupně rostla do té míry, že se jeho hlavní postavy, nezapomenutelné repliky a všudypřítomná ústřední melodie staly ikonickými a neustále se umisťuje na předních příčkách žebříčků největších filmů historie. V roce 1989 vybrala Knihovna Kongresu Spojených států film jako jeden z prvních pro uchování v Národním filmovém registru za to, že je „kulturně, historicky nebo esteticky významný“.

READ  Jak je Země připravena na případnou srážku asteroidu?

Vstupenky na osobní promítání filmu „Casablanca” jsou 12 USD pro dospělé a 6 USD pro děti do 12 let a jsou k dispozici online jako součást programu bezdotykového prodeje vstupenek online. Kapacita sedadel v divadle se snižuje s rezervovaným sezením. Vstupenku musí mít každý bez ohledu na věk.

Jmenuji se Pauli Murray

V neděli 20. února v 16 hodin online projekce dokumentárního filmu, „Jmenuji se Pauli Murray“ je k dispozici zdarma v rámci Southern Circuit Tour of Independent Filmmakers. Film, vyprávěný převážně Pauliho vlastními slovy, je upřímným vyprávěním o této jedinečné a mimořádné cestě. Patnáct let předtím, než se Rosa Parksová odmítla vzdát svého sedadla v autobuse, tedy ještě před tím, než Nejvyšší soud USA zrušil samostatnou, ale rovnocennou legislativu, Pauli Murray už po kolena bojovala za sociální spravedlnost. Průkopnický právník, aktivista a oddaný memoárista Murray formoval přelomové soudní spory a povědomí o rasové a genderové rovnosti.

Jako afroamerický mladík vyrostlý na segregovaném Jihu, který se také potýkal s širšími představami o genderové identitě, Pauli vnitřně chápal, co to znamená existovat mimo dříve přijímané kategorie a kulturní normy. Jak Pauliho osobní cesta, tak neúnavná advokacie předznamenaly některé z politicky nejzávažnějších problémů naší doby.

„Jmenuji se Pauli Murray“ se uvádí online a vstupenky na promítání zahrnují rozhovor s tvůrci filmu po projekci. Vstupenky jsou zdarma a dostupné na www.apptheatre.org. Tato událost je součástí série BOONE DOCS Appalačského divadla a umožnila ji Southern Circuit Tour of Independent Filmmakers, program South Arts. Již od svého založení v roce 1975 přivedl Southern Circuit do komunit po celém jihu některé z nejlepších nezávislých filmařů a jejich filmů z celé země. Program je podporován National Endowment for the Arts.

Divadlo App Theatre se zavázalo k bezpečnosti a blahu své komunity a bude se i nadále řídit pokyny zdravotnických a vládních úředníků pro konverzaci při vývoji a implementaci zásad souvisejících s COVID je prezentováno online a vstupenky na promítání zahrnují a s filmaři po vyšetření. Vstupenky jsou zdarma a dostupné na www.apptheatre.org. Tato událost je součástí série BOONE DOCS Appalačského divadla a umožnila ji Southern Circuit Tour of Independent Filmmakers, program South Arts. Již od svého založení v roce 1975 přivedl Southern Circuit do komunit po celém jihu některé z nejlepších nezávislých filmařů a jejich filmů z celé země. Program je podporován National Endowment for the Arts.

READ  Varianta Omicron se nachází ve Spojeném království, Německu a České republice

Chcete-li si přečíst o aktuálních platných směrnicích nebo se připojit k divadelnímu seznamu, získat vstupenky nebo zakoupit členství, navštivte webovou stránku na adrese https://www.apptheatre.org/

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *