Bodný útok v Bruselu zabil důstojníka, uvedla místní policieCNN

Ve čtvrtek úřady uvedly, že při bodném útoku v Bruselu zahynul nejméně jeden policista „podezřelý z napojení na terorismus“.

„Je podezřelé z napojení na terorismus. Je přirozené, že to vyšetřování potvrdilo,“ řekl CNN mluvčí belgického federálního prokurátora Eric van Doys.

Incident, ke kterému došlo v noci na čtvrtek, byl svědkem napadení policejní hlídky osobou s nožem. „Ostatní policisté přišli preventivně a použili své zbraně ke střelbě na útočníka, aby ovládli osobu,“ řekl CNN e-mailem mluvčí bruselské severní policie.

Zranění byli převezeni do nemocnice. Mluvčí dodal, že probíhají první vyšetřovací úkoly.

Mluvčí žalobce Eric van der Sypt uvedl, že útočník byl zasažen do nohy.

Podle Van Doyse k útoku došlo kolem 19:30 místního času na rue Dershute v obci Schaerbeek v Bruselu.

Zákonodárci po zprávách o útoku vyjádřili soustrast rodině zabitého policisty.

Belgický premiér Alexandre de Croo vyjádřil soustrast s tím, že jeho myšlenky vyjadřují jeho myšlenky rodině a přátelům zesnulého důstojníka.

Policisté každý den riskují své životy a končetiny, aby udrželi naši komunitu v bezpečí. Dnes je to bohužel opět evidentní,“ uvedl na twitteru.

Belgická ministryně vnitra Annelies Verlindenová označila incident za „strašné drama a srdcervoucí zprávu“.

„Moje myšlenky jsou především s nejbližšími příbuznými, členy policejního obvodu a celou policejní organizací,“ napsala na Twitteru.

Starosta Bruselu Philippe Close to v Bruselu označil za „nesnesitelné drama“.

Jsme solidární s policií. „Policie nás chrání a my musíme být chráněni,“ řekl.

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Mezzolaová uvedla, že ji „šokovalo“, že byl při výkonu služby zabit policista.

„Belgická policie v průběhu let tak úzce spolupracovala s (Evropským parlamentem), že nám to připadá osobní. Všechny naše myšlenky jsou s nimi, jejich blízkými a všemi v Belgii,“ napsala na Twitteru.

Belgie byla v posledním desetiletí svědkem několika teroristických útoků.

V roce 2017 se ISIS přihlásil k odpovědnosti za útok nožem Vojáci v Bruselu. Vojáci byli při incidentu lehce zraněni, ale jednomu z nich se podařilo útočníka zastřelit, který později v nemocnici zemřel.

V červnu téhož roku byl podezřelý smrtelně zastřelen na tranzitní stanici v Bruselu po neúspěšném bombovém útoku, který úřady označily za teroristický útok. V březnu 2016 si koordinované útoky na bruselské letiště a stanici metra vyžádaly 31 mrtvých a více než 300 zraněných.

READ  Klimatičtí aktivisté ve Spojeném království drží ruce na obraze Vincenta van Gogha v londýnském muzeu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.