BMW Group otevírá centrum Future Mobility Development Center v České republice

BMW Group otevírá centrum Future Mobility Development Center v České republice

Slavnostní otevření vývojového centra Future Mobility společnosti BMW se uskutečnilo v Sokolově v České republice. Nový zdroj v hodnotě 300 milionů EUR (334 milionů USD) je postaven na bývalé těžební oblasti a má testovací terén a vysoce automatizované parkování. Podle BMW budou data z testů prováděných na místě kombinována se simulací. Pracuje tam více než 100 lidí.

„S novým Future Mobility Development Centre jsme vytvořili unikátní testovací místo, určené výhradně pro vysoce náročné testy automatizované jízdy a parkování až do úrovně 4. Na 600 hektarech půdy testujeme všechny možné jízdní podmínky s maximální flexibilitou a „Naše testy jsou tak maximálně realistické, spolehlivé a orientované na zákazníka,“ řekl Frank Weber, člen představenstva BMW pro vývoj a automatizovaná parkoviště.

Během plánování a výstavby zkušebního terénu BMW úzce spolupracovalo se specialistou na monitorování životního prostředí. Kromě využívání zelené elektřiny je areál vybaven vodohospodářským systémem, který systematicky shromažďuje dešťovou vodu a využívá ji k zavlažování. Během plánovacího procesu byla také zohledněna ochrana a posílení místní biodiverzity: v celém areálu byly instalovány monitorovací systémy obojživelníků, aby byl zajištěn bezpečný průchod zvířat zkušebním terénem. Na vybudování lokality bylo použito více než dva miliony kubíků zeminy, kterou dříve vytěžila nedaleká těžba. Nebyla tedy uzavřena žádná další půda, spíše byla oblast, která ležela ladem, recyklována pro „technologický rozvoj zaměřený na budoucnost“.


„Vytváření elektrické, digitální a udržitelné mobility přesahuje rámec našich vozů ve skupině BMW. Díváme se na celý hodnotový řetězec, včetně našich vlastních provozů, společně s našimi partnery jsme dokázali vybudovat bývalý povrchový důl zde v Sokolově moderní a efektivní testovací místo a vytvořit nové a atraktivní pracovní příležitosti.“ Centrum pro rozvoj budoucí mobility a infrastruktury nabíjení je poháněno 100% zelenou elektřinou z obnovitelných zdrojů energie „Je to další krok k celosvětové dekarbonizaci našich provozů,“ řekla Ilka Horstmeyer, členka představenstva pro lidi a nemovitosti.

READ  GM říká, že Hurricanes by mohly přidat obranu před termínem výměny NHL

Více informací o tom, jak využít zařízení ve prospěch vašeho vozidla, viz listopadu 2022 problém přišel.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *