Blokování Západní Austrálie: Případ Single Govt vede k výluce v metropolitní oblasti Perth a regionech Peel a South West

Předseda vlády Mark McGowan v neděli oznámil, že metropolitní oblast Perthu a australský stát Peel a jihozápad jsou nyní „v úplném výluce“, přičemž obyvatelé mohou opustit své domovy pouze kvůli základním nákupům, lékařským potřebám, fitness a práci. Nelze to provést doma ani na dálku.

Školy, většina podniků, zábavní podniky a místa konání bohoslužeb jsou zavřené a restaurací je zakázáno odcházet.

„Jedná se o velmi vážnou situaci a každý musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom zabránili jejímu šíření v komunitě,“ řekl McGowan.

Metropolitní oblast Perth, Peel a jihozápad mají celkový počet obyvatel přes 2 miliony, přičemž většina žije v hlavním městě státu, Perthu.

K zásahu dochází poté, co byl dvacetiletý muž, který pracoval jako ostraha v izolovaném hotelovém Sheraton Four Points, pozitivně testován na koronový virus. Ze čtyř případů, které v hotelu operovaly, když byla osoba na směně, se dva týkaly kmene Spojeného království a jednoho kmene jihoafrického viru, o kterém se věří, že je nakažlivější než ostatní typy.

„V pozitivním britském variantním případu nám bylo řečeno, že strážný pracoval ve stejném patře,“ řekl McGowan. Muž mohl být zasažen ve Velké Británii, když pracoval na dvou 12hodinových směnách 26. a 27. ledna, dodal Premier a dodal, že „způsob, jakým byla infekce získána, je předmětem vyšetřování“.

Úřady vyzývají ke kontrole všechny lidi, kteří v určitý den navštíví seznam lokalit. Veškerý blízký kontakt člověka by měl být izolován po dobu 14 dnů.

„Západním Australanům se tak dlouho daří, ale tento týden musíme zůstat doma, udržovat fyzický odstup a osobní hygienu a nechat se otestovat, pokud máte příznaky,“ řekl Meguan.

S populací přibližně 2,76 milionu zaznamenala západní Austrálie od vypuknutí 902 případů viru korony, ačkoli v současné době existuje pouze 12 aktivních případů, Podle státního ministerstva zdravotnictví. Více než 800 potvrzených případů státu je mezi mezinárodními cestujícími a lidmi, kteří přijeli lodí nebo jiným plavidlem, celkem méně než 100 případů se šíří v tuzemsku.

V Austrálii bylo hlášeno celkem 28 811 případů s 909 úmrtími, většinou v jihovýchodních státech Victoria a Nový Jižní Wales. Země prokázala úspěch při kontrole koronového viru prostřednictvím přísných zámků a přísných hraničních kontrol a všichni mezinárodní pozorovatelé by měli být podrobeni testování a izolaci.

Minulý rok byla jižním státem Victoria Umístěno pod pevným zajištěním Téměř dva měsíce kontrolovat erupci kolem města Melbourne.

Ale zatímco byla širší opatření účinná, státní úředníci čelili kritice kvůli „přísnému uzamčení“ zavedenému proti devíti veřejným bytovým věžím v Melbourne. Asi 3000 obyvatel žijících ve věžích nebylo předem varováno před výlukou, která jim bránila opustit své domovy na více než pět dní.

K hlášení přispěli Jesse Young a James Griffiths z CNN.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *