Bidenovy trapné chvíle s Giorgií Meloni, světovými lídry G7

Bidenovy trapné chvíle s Giorgií Meloni, světovými lídry G7

Poté, co ušel několik stop, bylo vidět, že prezident Biden někomu nadšeně ukazuje palec nahoru.

Americký prezident Joe Biden, náchylný k chybám, byl viděn, jak neohrabaně zdraví italskou premiérku Giorgiu Meloniovou po čtvrtečním příjezdu do Itálie na summit G7. Později se zdálo, že se prochází mezi skupinou vůdců a pózuje pro fotografii.

Na videu z této interakce bylo vidět, jak Biden pomalu kráčí na pódium, aby se setkal s paní Meloni. Oba se objímali a chvíli si povídali, než americký prezident zvedl ruku na čelo a zasalutoval jí, než pomalu opustil jeviště.

V jiném videu byl 81letý muž, často kritizovaný za svou necitlivost, viděn s úsměvem a pomalu odcházejícím od skupiny světových vůdců. Poté, co ušel pár stop, na někoho vzrušeně ukazuje. Když se kamera pohybuje směrem k němu, není vidět nikdo, kdo by stál tímto směrem.

Zanedlouho mu přichází na pomoc italský premiér a obrací svou pozornost ke skupině vůdců, kteří pózují pro fotografii. Pak se Biden vrátí ke skupině.

Stalo se tak několik dní poté, co byl vystaven neúnavné kritice ze strany republikánů, kteří se mu posmívali za to, že během hudebního vystoupení v Bílém domě zůstal téměř minutu nehybný.

Zatímco viceprezidentka Kamala Harris a její manžel, kteří stáli vedle prezidenta, byli viděni během show tančit a smát se, Bidenův pohled byl upřený, když vypadal jako ztuhlý.

READ  Putinův nepřítel Alexey Navalnyj ukončil hladovku v Rusku

Kvůli jeho vystavení takovým chybám a omylům byl Biden zesměšňován svými soupeři ve snaze zdiskreditovat ho jako životaschopného prezidentského kandidáta kvůli jeho pokročilému věku.

Není to poprvé, co americký vůdce čelí kritickému okamžiku s jiným světovým vůdcem. V únoru si prezident spletl jméno francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s bývalým vůdcem Françoisem Mitterrandem, který zemřel před téměř 30 lety. Další chybou bylo, že si popletl jméno své spolužačky a nesprávně ji povýšil na svou práci tím, že ji nazval „prezidentka Kamala Harrisová“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *