Biden zvažuje sankce vůči Indii kvůli ruským vojenským zásobám

Biden zvažuje sankce vůči Indii kvůli ruským vojenským zásobám

Bidenova administrativa zvažuje, zda uvalit sankce na Indii kvůli jejím zásobám a závislosti na ruské vojenské technice v rámci rozsáhlých důsledků, které se Západ snaží uvalit na Moskvu kvůli její invazi na Ukrajinu.

Donald Law, náměstek ministra zahraničí pro záležitosti jižní Asie, ve čtvrtek na slyšení zákonodárcům řekl, že administrativa zvažuje, jak moc historicky těsné vojenské vztahy mezi Indií a Ruskem ohrožují bezpečnost Spojených států.

„Je to otázka, kterou pozorně sledujeme, protože administrativa se zabývá širší otázkou, zda uplatnit sankce podle protiteroristického zákona, nebo od těchto sankcí upustit,“ řekl Lu.

Zákon o boji proti americkým protivníkům prostřednictvím sankcí, přijatý v roce 2017 po zásahu Kremlu do amerických voleb, zahrnuje pravomoc penalizovat transakce s ruským obranným nebo zpravodajským sektorem.

Zákon zahrnuje vzdání se pravomoci prezidenta, která byla používána vůči Turecku, které je spojencem NATO, až do prosince 2020, kdy Trumpova administrativa uvalila sankce podle zákona za nákup ruského protiraketového obranného systému S400 Ankarou.

V roce 2016 byla Indie jmenována „hlavním obranným partnerem“ se Spojenými státy, což je jedinečné označení, které zvyšuje laťku obchodu a technologií v oblasti obrany. Obranné kontrakty mezi Spojenými státy a Indií prý od roku 2008 dosáhly 20 miliard dolarů.

Indie je také členem čtyřstranného bezpečnostního dialogu se Spojenými státy, Japonskem a Austrálií, což je skupina zaměřená na boj proti ambicím Číny v indicko-pacifickém regionu.

prezident BidenJoe Biden vítá hlasování OSN: „Odhaluje Putinovu izolaci“ Noční obrana a národní bezpečnost – USA se snaží odmítnout výzvu Rusku Lékař John Hopkins říká, že děti musí být očkovány proti COVID-19 Více Podle Bílého domu ve čtvrtek uspořádal videohovor s vůdci Kvartetu, „aby diskutoval o válce proti Ukrajině a jejích důsledcích pro indicko-pacifický region.“

READ  Při podezření z izraelských sil byli zastřeleni dva podezřelí bezpečnostní důstojníci PA

Law řekl zákonodárcům, že administrativa se „v procesu snaží pochopit, zda obranná technologie, kterou dnes sdílíme s Indií, může být adekvátně chráněna vzhledem k historickému vztahu Indie s Ruskem a jejímu prodeji obrany“.

„Je důležité, aby se Spojené státy s jakýmkoli partnerem dokázaly ujistit, že jakákoli obranná technologie, kterou sdílíme, je adekvátně chráněna,“ řekl.

Lu řekl, že administrativa byla v posledních dvou měsících před ruskou invazí na Ukrajinu uvězněna v „neohledném boji“ s indickými představiteli. Prezident Biden ministr zahraničí Anthony BlinkenAnthony Blinken říká, že „kritické, obranné“ vybavení dorazí na Ukrajinu Blinken cestuje do Evropy, aby se setkal s NATO Allies Hill Report 12:30 – Památky a zvuky z Bidenova stavu unie Více Další vysocí představitelé ministerstva zahraničí naléhali na Nové Dillí, aby „zaujalo jasnější stanovisko, které je proti ruské akci“.

Ministr uvedl, že neúčast Indie v OSN a její závazek poskytnout Ukrajině humanitární pomoc představují slibné kroky ke změně jejího veřejného postoje a že očekává ještě větší posun v důsledku rozhořčení nad smrtí zabitého indického studenta. v Charkově, druhém největším městě Ukrajiny, ruským bombardováním ve dnech Poslední.

„Za posledních 24 hodin jsem měl několik rozhovorů s indickými úředníky,“ řekl Lu. „Ve skutečnosti velmi rychle vidíme, že se začalo pracovat na tom, aby se veřejné mínění v Indii obrátilo proti zemi, která byla považována za partnera a která nepopiratelně zavraždila mladého muže, který byl nevinnou obětí na Ukrajině.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *