Biden vede Trumpa do vesmíru

Bidenova administrativa pokračuje v cestě stanovenou Trumpovou administrativou, pokud jde o vesmír, alespoň prozatím.

proč tě to zajímá: Správy často opouštějí cíle svých předchůdců ve prospěch nových, jakmile se dostanou k moci. Tento druh „knockdownu“ by mohl NASA nechat uvíznout na zemi, protože k dosažení hlavních cílů průzkumu vyžaduje soulad mezi odděleními.

News Lead: Začátkem tohoto měsíce administrativa Biden Potvrdila své plány Pokračovat v Artemisově programu přistání první ženy a dalšího muže na Měsíci.

  • Správa také Hodil svou váhu Za vesmírnými silami tisková tajemnice Bílého domu Jane Psaki uvedla, že nová vojenská větev má „plnou podporu Bidenovy administrativy“.
  • „Jsem velmi hrdý na Bidenovu administrativu za její závazek k těmto velmi důležitým opatřením,“ řekl mi Jim Bridenstein, ředitel Trumpovy administrativy NASA. „Mým cílem bylo od prvního dne vytvořit udržitelný program, který by se mohl pohybovat z jednoho oddělení do druhého.“
  • Bidenova administrativa také znovu potvrdila význam výzkumu změny klimatu v NASA a jmenovala Gavina Schmidta chargé d’affaires agentury. Senior Climate AdvisorOčekává se, že nová role pomůže při výzkumu klimatu v NASA.

Ano, ale: I když v NASA již došlo k určitým politickým schůzkám, administrativa ještě neměla nominovat nominaci na administrátora NASA, což je klíčová pozice, která by vedla vesmírnou agenturu.

  • Očekávalo se, že Artemisova první mise přepraví lidi na povrch Měsíce do roku 2024, ale nyní se to zdá méně pravděpodobné a někteří doporučují, aby bylo datum přistání z bezpečnostních a finančních důvodů resetováno.
  • Odborníci se také ptají, jak bude v rámci této správy řízena vesmírná politika a směrnice zaměřené na vesmír, kvůli možnému rozpuštění Národní rady pro vesmír.

Mezi řádky: Dosud bylo mnoho Bidenových okamžiků ve vesmírných zprávách způsobeno tiskovými otázkami, nikoli poznámkami administrativy, které samotné zprávy hýbou.

  • „Nestarali se moc o vesmír,“ řekl mi Todd Harrison z Centra pro strategická a mezinárodní studia, na rozdíl od Trumpovy administrativy. „Toto nebylo součástí kampaně a zjevně to nebylo něco, co si udělali čas, aby se skutečně prosadili.“
READ  Fyzik trollující fanoušky vesmírného dalekohledu Jamese Webba s obrázkem klobásy chorizo

co chcete sledovat: Přestože se nyní vesmír dívá na Bidenův radar, skutečnou zkouškou bude, kolik finančních prostředků navrhne v rozpočtu administrativy.

  • „Dalo by se říci všechna ta skvělá slova na světě o Artemis,“ řekla mi Casey Dreer z Planetární společnosti. „Můžete o NASA říci všechno skvělé, co chcete, ale když na to přijde, NASA potřebuje zdroje, aby uspěla.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *