Biden se vysmívá Trumpově chvále Putina a zesměšňuje jeho tvrzení o „stabilním géniovi“

Joe Biden nakonec odpověděl v sobotním rozhovoru poté, co jeho předchůdce učinil řadu prohlášení, v nichž chválil Vladimira Putina za jeho strategii ohledně invaze na Ukrajinu.

V rozhovoru, který byl nahrán po ruské invazi ve středu pozdě večer, byl americký prezident požádán, aby reagoval na prohlášení Donalda Trumpa odkazující na plán pana Putina vyslat takzvané „mírové síly“ na Donbass jako „geniální“ krok. . Rozmístění jednotek bezprostředně předcházela masivní invaze na zbytek území Ukrajiny.

Biden odpověděl: „Dal jsem na Trumpa tolik slov, že Putin je génius, jako já, když se nazývá stabilním géniem.“

Jeho vyjádření přišlo poté, co se Trump tento týden po dnech mlčení konečně vyjádřil k ukrajinské otázce. V rozhovoru se dvěma pravicově smýšlejícími partnery bývalý prezident chválil ruského prezidenta a tvrdil, že Bidenova administrativa nemá žádnou odezvu na ruskou agresi v regionu.

Bývalý prezident se držel podivné a přehnané chvály pana Putina, která definovala jeho prezidentství, a označil kroky ruského vůdce za „geniální“.

Šel jsem včera a byla tam televizní obrazovka a řekl jsem: To je génius. Putin prohlašuje velkou část Ukrajiny – z Ukrajiny. Putin ji prohlašuje za nezávislý stát. Ach, to je skvělé,“ řekl Trump v reakci na uznání dvou separatistických států vytvořených na okupovaném ukrajinském Donbasu ze strany Moskvy.

V rozhovoru s Laurou Ingraham z Foxu také bývalý prezident vypadal zmatený základními fakty situace. Kritizoval chybu veřejné informovanosti o údajném obojživelném útoku vedeném USA, jen aby Ingrahamové připomněl, že USA nebojovaly a že útok, o kterém hovořila, zahrnoval ruské síly proti ukrajinským silám.

READ  Volby v Peru: Příznivci soupeřících kandidátů se hemží ulicemi uprostřed řady o výsledek Peru

Biden dosud do značné míry ignoroval poznámky svého předchůdce a soustředil se na získávání podpory pro pomoc Ukrajině a zároveň odmítal zatáhnout Spojené státy do války s Ruskem.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *