Biden připouští, že americká ekonomika trpí „problémy“ a varuje před „vzdálenostmi“

Biden připouští, že americká ekonomika trpí „problémy“ a varuje před „vzdálenostmi“

Prezident Biden v pondělí uznal, že americká ekonomika je v „problémech“ a že to bude „zátěž“, než Američané uvidí plnou úlevu od inflace a zvýšení cen.

Během tiskové konference v Japonsku následující Jeho setkání s premiérem Fumio KishidouBiden trval na tom, že nevěří, že recese je nevyhnutelná, a poznamenal, že Velký ekonomický růst ve Spojených státech ve srovnání s jinými zeměmi.

„Znamená to, že nemáme problémy? Máme problémy, ale kvůli našemu vnitřnímu růstu a síle jsou méně důležité než zbytek světa.“

Pokud jde o zotavení, Biden řekl: „Bude to problém. Bude to nějakou dobu trvat.“

Zatímco Biden řekl jednoduše „ne“, zda věří, že recese je nevyhnutelná, ostatní členové jeho administrativy tuto možnost nevyloučili.

Prezident Biden v pondělí uznal, že americká ekonomika má „problémy“.
AP Photo / Evan Vucci
Prezident Joe Biden, vlevo, se účastní bilaterálního setkání s japonským premiérem Fumiem Kishidou v paláci Akasaka v pondělí 23. května 2022 v Tokiu.
Prezident Biden se v pondělí 23. května 2022 v Tokiu účastní bilaterálního setkání s japonským premiérem Fumiem Kishidou v paláci Akasaka.
AP Photo / Evan Vucci

„No, vždy existují rizika, ale myslím, že jsme tady,“ ředitel Národní ekonomické rady Piran Des Pro CNN v neděli. „Naše ekonomika je v přechodu z nejsilnějšího oživení v nedávné americké historii do období, které by mohlo být obdobím stabilnějšího a odolnějšího růstu, který nejlépe funguje pro rodiny.“

Prezidentovy komentáře přicházejí v době, kdy se Spojené státy potýkají s rekordně vysokou inflací za posledních téměř 40 let, zásah 8,3 % v dubnu. V důsledku toho vzrostly ceny plynu a dosáhly průměru 4 596 dolarů za galon v Pondělí. Mnoho států vidí průměrné náklady vyšší než 5 USD, zatímco průměrné náklady na plyn v Kalifornii jsou podle AAA jen něco málo přes 6 USD.

Bidenova administrativa opakovaně obvinila ruského prezidenta Vladimira Putina z invaze na Ukrajinu jako katalyzátoru prudce rostoucích cen – Spojené státy a mnoho dalších západních zemí odřízly dovoz ruské ropy a plynu.

Prezident Joe Biden se v pondělí 23. května 2022 v Tokiu setkal s japonským premiérem Fumiem Kishidou v paláci Akasaka.
Během tiskové konference v Japonsku po schůzce s premiérem Fumiem Kishidou prezident Biden trval na tom, že nevěří, že recese je nevyhnutelná.
AP Photo / Evan Vucci

„Víte, kvůli Putinově válce jsme se tak trochu dostali ven, trochu kvůli efektu – dopadu ruské ropy na Evropu,“ řekl Biden v neděli během svých poznámek o investicích Hyundai v Gruzii. v Soulu v Jižní Koreji.

READ  Tropická bouře Beryl tento víkend zasáhne Texas

Navzdory snaze připsat vinu mnoho Američanů není přesvědčeno.

nově Zprávy CBS / průzkum YouGov Zjistilo se, že 69 % voličů si myslí, že ekonomika je „docela špatná“ nebo „velmi špatná“, zatímco 56 % je proti Bidenově funkci prezidenta.

Japonský císař Naruhito, vpravo, zdraví amerického prezidenta Joe Bidena před jejich setkáním v císařském paláci v Tokiu v pondělí 23. května 2022.
Japonský císař Naruhito zdraví prezidenta Bidena před jejich setkáním v císařském paláci v Tokiu v pondělí 23. května 2022.
Saul Loeb / Pool Photo přes AP

Nedávno proběhl další průzkum Associated Press-NORC Center for Public Research Uvedl jste, že pouze 22 % Američanů si myslí, že ekonomika je „velmi dobrá“, „tak trochu dobrá“ nebo „nakloněná k dobrému“. A 78 % popsalo ekonomiku jako „velmi chudou“, „poněkud chudou“ nebo „skloněnou k chudým“.

Celkově průzkum zjistil, že pouze 21 % dospělých si myslí, že Spojené státy jdou správným směrem.

Inflace a růst cen zůstávají hlavním problémem mezi Američany mířícími do podzimních voleb v polovině období.

Prezident Joe Biden (vlevo uprostřed) a japonský premiér Fumio Kishida (vpravo uprostřed) se v pondělí 23. května 2022 sejdou v Akasaka Palace Guesthouse v Tokiu.
Pokud jde o zotavení, prezident Biden řekl: „Bude to problém. Bude to nějakou dobu trvat.“
David Mariwell / Pool Photo přes AP

dříve tento měsíc, Průzkum ABC News/Washington Post Zjistilo se, že více než devět z 10 Američanů – 94 % – uvedlo, že mají obavy z rostoucích cen, zatímco pouze 28 % uvedlo, že „souhlasí“ s tím, jak Biden zachází s ekonomikou.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *