Biden připouští, že americká ekonomika trpí „problémy“ a varuje před „vzdálenostmi“

Prezident Biden v pondělí uznal, že americká ekonomika je v „problémech“ a že to bude „zátěž“, než Američané uvidí plnou úlevu od inflace a zvýšení cen.

Během tiskové konference v Japonsku následující Jeho setkání s premiérem Fumio KishidouBiden trval na tom, že nevěří, že recese je nevyhnutelná, a poznamenal, že Velký ekonomický růst ve Spojených státech ve srovnání s jinými zeměmi.

„Znamená to, že nemáme problémy? Máme problémy, ale kvůli našemu vnitřnímu růstu a síle jsou méně důležité než zbytek světa.“

Pokud jde o zotavení, Biden řekl: „Bude to problém. Bude to nějakou dobu trvat.“

Zatímco Biden řekl jednoduše „ne“, zda věří, že recese je nevyhnutelná, ostatní členové jeho administrativy tuto možnost nevyloučili.

Prezident Biden v pondělí uznal, že americká ekonomika má „problémy“.
AP Photo / Evan Vucci
Prezident Joe Biden, vlevo, se účastní bilaterálního setkání s japonským premiérem Fumiem Kishidou v paláci Akasaka v pondělí 23. května 2022 v Tokiu.
Prezident Biden se v pondělí 23. května 2022 v Tokiu účastní bilaterálního setkání s japonským premiérem Fumiem Kishidou v paláci Akasaka.
AP Photo / Evan Vucci

„No, vždy existují rizika, ale myslím, že jsme tady,“ ředitel Národní ekonomické rady Piran Des Pro CNN v neděli. „Naše ekonomika je v přechodu z nejsilnějšího oživení v nedávné americké historii do období, které by mohlo být obdobím stabilnějšího a odolnějšího růstu, který nejlépe funguje pro rodiny.“

Prezidentovy komentáře přicházejí v době, kdy se Spojené státy potýkají s rekordně vysokou inflací za posledních téměř 40 let, zásah 8,3 % v dubnu. V důsledku toho vzrostly ceny plynu a dosáhly průměru 4 596 dolarů za galon v Pondělí. Mnoho států vidí průměrné náklady vyšší než 5 USD, zatímco průměrné náklady na plyn v Kalifornii jsou podle AAA jen něco málo přes 6 USD.

Bidenova administrativa opakovaně obvinila ruského prezidenta Vladimira Putina z invaze na Ukrajinu jako katalyzátoru prudce rostoucích cen – Spojené státy a mnoho dalších západních zemí odřízly dovoz ruské ropy a plynu.

Prezident Joe Biden se v pondělí 23. května 2022 v Tokiu setkal s japonským premiérem Fumiem Kishidou v paláci Akasaka.
Během tiskové konference v Japonsku po schůzce s premiérem Fumiem Kishidou prezident Biden trval na tom, že nevěří, že recese je nevyhnutelná.
AP Photo / Evan Vucci

„Víte, kvůli Putinově válce jsme se tak trochu dostali ven, trochu kvůli efektu – dopadu ruské ropy na Evropu,“ řekl Biden v neděli během svých poznámek o investicích Hyundai v Gruzii. v Soulu v Jižní Koreji.

READ  Hongkongská univerzita říká, že by měla být odstraněna socha „Sloup hanby“ připomínající mrtvé na náměstí Nebeského klidu

Navzdory snaze připsat vinu mnoho Američanů není přesvědčeno.

nově Zprávy CBS / průzkum YouGov Zjistilo se, že 69 % voličů si myslí, že ekonomika je „docela špatná“ nebo „velmi špatná“, zatímco 56 % je proti Bidenově funkci prezidenta.

Japonský císař Naruhito, vpravo, zdraví amerického prezidenta Joe Bidena před jejich setkáním v císařském paláci v Tokiu v pondělí 23. května 2022.
Japonský císař Naruhito zdraví prezidenta Bidena před jejich setkáním v císařském paláci v Tokiu v pondělí 23. května 2022.
Saul Loeb / Pool Photo přes AP

Nedávno proběhl další průzkum Associated Press-NORC Center for Public Research Uvedl jste, že pouze 22 % Američanů si myslí, že ekonomika je „velmi dobrá“, „tak trochu dobrá“ nebo „nakloněná k dobrému“. A 78 % popsalo ekonomiku jako „velmi chudou“, „poněkud chudou“ nebo „skloněnou k chudým“.

Celkově průzkum zjistil, že pouze 21 % dospělých si myslí, že Spojené státy jdou správným směrem.

Inflace a růst cen zůstávají hlavním problémem mezi Američany mířícími do podzimních voleb v polovině období.

Prezident Joe Biden (vlevo uprostřed) a japonský premiér Fumio Kishida (vpravo uprostřed) se v pondělí 23. května 2022 sejdou v Akasaka Palace Guesthouse v Tokiu.
Pokud jde o zotavení, prezident Biden řekl: „Bude to problém. Bude to nějakou dobu trvat.“
David Mariwell / Pool Photo přes AP

dříve tento měsíc, Průzkum ABC News/Washington Post Zjistilo se, že více než devět z 10 Američanů – 94 % – uvedlo, že mají obavy z rostoucích cen, zatímco pouze 28 % uvedlo, že „souhlasí“ s tím, jak Biden zachází s ekonomikou.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.