Biden po Zelenského projevu oznamuje Ukrajině stovky milionů nové bezpečnostní pomoci

„Svět je jednotný v naší podpoře Ukrajině a našem odhodlání zaplatit (ruskému prezidentovi Vladimiru) Putinovi velmi vysokou cenu,“ řekl Biden před podpisem prezidentského memoranda v Bílém domě o předání vojenské pomoci. „Amerika vede toto úsilí, spolu s našimi spojenci a partnery, poskytovat enormní úroveň bezpečnosti a humanitární pomoci, ke které se dnes přidáváme, a v nadcházejících dnech a týdnech budeme i nadále dělat více.“

Nové podrobnosti o americké vojenské pomoci Ukrajině přišly několik hodin poté, co ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, Oslovení členů Kongresu USAOpět jeho volání po další pomoci, protože jeho vlast pokračuje v boji proti ruské vojenské invazi.

Biden se ve svých středečních poznámkách pokusil vyrovnat se s Američany na dlouhé cestě k válce.

„Chci k vám být upřímný,“ řekl náčelník. „Může to být dlouhá a obtížná bitva. Ale americký lid bude vytrvalý v naší podpoře lidu Ukrajiny tváří v tvář Putinovým nemorálním a nemorálním útokům na civilní obyvatelstvo.“

Podle Bílého domu poskytne bezpečnostní pomoc ve výši 800 milionů dolarů Ukrajině: 800 protiletadlových systémů Stinger, 100 dronů, „více než 20 milionů nábojů do ručních palných zbraní, granátomety a minometné střelivo“ a 25 000 sad brnění. neprůstřelné vesty, 25 000 přileb, 100 granátometů, 5 000 pušek, 1 000 pistolí, 400 kulometů, 400 pušek a také „2 000 kopí, 1 000 lehkých protipancéřových zbraní a 6 000 protiaromatových systémů AT-4“.

Dva zdroje obeznámené s touto záležitostí řekly CNN, že Spojené státy dodají konkrétně drony Switchblade. Malá přenosná letadla nazývaná kamikadze letadla nesou hlavice a při dopadu vybuchnou. Nejmenší model může dosáhnout cíle až 6 mil, uvádí výrobce dronů AeroVironment. Jaký model Spojené státy pošlou na Ukrajinu, není jasné.

Drony Switchblade byly přidány na rozsáhlý seznam ukrajinské vojenské a technologické pomoci požadované po ukrajinských představitelích Konzultujte s partnery v Kongresu O víkendu na draftu.
Pomozte zastavit méně než Bezletová zóna Nebo bojová letadla, o kterých Zelenskij prohlásil, že jsou zásadní pro pokračování ukrajinské války proti Rusku.
Další zprávy nápovědy, které byly poprvé hlášeny uživatelem The Wall Street JournalPřichází v době, kdy Bílý dům nadále čelí intenzivnímu tlaku Kongresu a Zelenského, aby našel nové způsoby, jak Ukrajině pomoci.
Ukrajinský prezident, který zůstal ve své zemi, Na konci svých poznámek do Kongresu předal Bidenovi nadšenou zprávu.

„Jsi vůdcem svého velkého národa,“ řekl Zelenskyj Bidenovi. „Doufám, že jsi vůdcem světa. Být vůdcem světa znamená být vůdcem míru.“

READ  Proč by proměnná delta mohla ukončit pátrání Austrálie po „Covid Zero“

Biden později ve středu řekl, že Zelenského projev sledoval z jeho centrály v Bílém domě a označil jej za „přesvědčivý“ a „důležitý“.

„Hovoří jménem lidí, kteří prokázali pozoruhodnou odvahu a sílu tváří v tvář brutální agresi, a odvahu a sílu, která inspirovala nejen Ukrajince, ale celou válku,“ pokračoval Biden.

Těch 800 milionů dolarů na bezpečnostní pomoc pochází Obrovský účet na útratu Prezident v úterý podepsal zákon, který zahrnuje novou pomoc Ukrajině v celkové výši 13,6 miliardy dolarů.

Bidenova administrativa zváží co nejrychlejší získání stovek milionů nové pomoci na Ukrajinu, přičemž prezident v úterý poznamenal, že se stalo „extrémně obtížné“ dostat na Ukrajinu nové zásoby, i když jsou toho stále schopni.

Bidenova administrativa také pokračuje v rozvíjení sankcí zaměřených na vysoké ruské úředníky a osoby z nejužšího okruhu prezidenta Vladimira Putina s plány na zvýšení počtu cílů v nadcházejících dnech a týdnech, podle několika amerických úředníků.

Představitelé uvedli, že operace pokračuje a vzali v úvahu konkrétní návrhy na cíle, které předložili vysocí ukrajinskí představitelé, včetně Zelenského. Jeden úředník řekl, že Zelenskyj v kontaktu s Bidenem minulý týden stanovil konkrétnější soubor cílů pro jednotlivé sankce. Vedení v současné době pracuje na dosažení těchto požadovaných cílů.

Ve svých hypotetických poznámkách pro Kongres zašel Zelenskyj ještě dále, když požádal Spojené státy, aby uvalily sankce na všechny ruské politiky, kteří nadále podporují vládu. Zatímco některé Zelenského požadavky, včetně implementace bezletové zóny, zůstávají Bidenovi mimo stůl, administrativa vnímá sankce jako nástroj, který lze snadno nasadit.

Od ruské invaze na Ukrajinu Spojené státy uvalily sankce na desítky vysokých ruských představitelů a oligarchů a také na jejich rodinné příslušníky. Biden se také zavázal zaměřit se přímo na Putina prostřednictvím individuálních sankcí v koordinaci s Evropskou unií a Spojeným královstvím.

Na znamení rychlosti, s jakou se američtí úředníci snaží postupovat na podporu Ukrajiny, poslala administrativa Bidenovi asi 300 milionů z 350 milionů dolarů. nedávno povoleno na Ukrajinu za něco málo přes dva týdny.
Jak ruská invaze zesílila, Zelenskyj tlačil na Bidena a NATO, aby udělali více, a vyjádřil frustraci z obav západních spojenců z provokace Putina. Ve středu tyto výzvy obnovil.

Řekl Kongresu, že „Rusko proměnilo nebesa Ukrajiny ve zdroj smrti pro tisíce lidí“, popsal, jak ruské síly používají rakety, bomby a drony k zahájení brutálních a smrtících útoků na jeho zemi. Žádáme o reakci na tento terorismus z celého světa.“

READ  Británie a Dánsko hlásí nárůst známých případů Omikronu

„Vytvoření bezletové zóny nad Ukrajinou pro záchranu lidí, je to přehnané?“ Řekl. Zelenskij pokračoval: „Víte, jak velká je závislost na bojišti, na schopnosti používat letadla, silné silné letectví k ochraně našich lidí, naši svobodu, naši zemi, letadla, která mohou pomoci Ukrajině, pomoci Evropě. Víte, že existují a máte oni, ale na zemi nejsou na ukrajinském nebi.

„Musím chránit naše nebe,“ řekl.

Tento příběh byl ve středu aktualizován o další zprávy.

K této zprávě přispěli MJ Lee, Oren Lieberman, Zachary Cohen, Natasha Bertrand, Jeremy Herb, Katie Bo Lillis, Sam Fossum, Donald Judd a Betsy Klein.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.