Biden oznámí nový cíl očkování 200 milionů ran do prvních 100 dnů ve funkci

Ve čtvrtek Bidenova administrativa oznámila nové plány přidělit vakcíny Covid-19 celonárodním dialyzačním centrům. Toto nové partnerství s dialyzačními klinikami je snahou očkovat dialyzované osoby i zdravotnické pracovníky ambulantních dialyzačních klinik.

Dr. Rochelle Walinsky, ředitelka Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA, ocenila partnerství v písemném prohlášení zveřejněném ve čtvrtek a uvedla, že je „hrdá“ na partnerství CDC s organizacemi poskytujícími dialýzu na podporu očkování většiny pacientů na dialýze. A zdravotnický personál.

„Toto úsilí je dalším důležitým krokem k zajištění toho, aby se vakcíny dostaly do lékařsky nejzranitelnějších komunit a aby spravedlnost nadále ukotvovala naše úsilí o ukončení pandemie COVID-19,“ uvedl Wallinski ve svém prohlášení.

Dialýza se používá k léčbě lidí se selháním ledvin, které postihuje více než půl milionu lidí ve Spojených státech, a většina lidí chodí na dialýzu k léčbě.

„Každý rok více než 550 000 lidí pravidelně absolvuje dialýzu prostřednictvím nefrologického programu v závěrečné fázi Medicare. Úsilí našich hemodialyzačních partnerů na klinikách, které se účastní Medicare, bude podávat vakcíny COVID-19 svým pacientům a pracovníkům,“ řekl Wallinski Dodáváme, že dialyzační zařízení již mají „dlouhé“ zkušenosti s podáváním vakcín, jako jsou vakcíny proti chřipce a hepatitidě B.

Walinsky dodal, že lidé, kteří se podrobují dialýze, mají často závažnější následky, když dostanou Covid-19, z nichž polovina vyžaduje hospitalizaci a 20% až 30% zemře.

„Navíc chronické onemocnění ledvin v pokročilém stádiu neúměrně postihuje rasové a etnické menšiny, včetně Afroameričanů, Hispánců a domorodých Američanů / Aljašky,“ uvedl Wallinsky. „Dialyzační kliniky poskytují spolehlivou inovativní cestu, jak pomoci vakcínám COVID-19 dosáhnout populací nepřiměřeně zasažených pandemií COVID-19.“

V reakci na to neziskový americký ledvinový fond vydal ve čtvrtek prohlášení, ve kterém ocenil rozhodnutí Bílého domu distribuovat vakcíny Covid-19 do dialyzačních středisek. Americká nefrologická společnost tweetovala odkaz na oznámení Bílého domu o dialyzačním programu a označila jej za „velké zprávy“.

READ  Rubio z NASA překonal nejdelší rekord vesmírné mise v USA

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *