Bezplatná zóna DMCC v Dubaji přiláká v roce 2020 více než 2 000 nových společností

„Páteří“ strategie Rijád do roku 2030 bude soukromý sektor, dodavatelé a obchodníci

RIYADH: Vedoucí představitelé Saúdské Arábie předpovídali, že strategie Rijádu do roku 2030, kterou stanovil korunní princ Mohammed bin Salman, přinese soukromému sektoru velké výhody a podpoří stavební průmysl, který se zotavuje z pandemie koronavirů (Covid-19).

Královská komise pro Rijád si dala za cíl přilákat až 500 zahraničních společností, aby si v příštích deseti letech zřídily regionální ústředí v hlavním městě, přičemž již bylo potvrzeno 24 společností, a v rámci iniciativy se chce korunní princ zdvojnásobit Rijád. Počet obyvatel.

Podle studií strategický program vytvoří pro saúdské občany 35 000 nových pracovních míst a do konce tohoto desetiletí pomůže napumpovat do národní ekonomiky až 70 miliard saúdských riálů (18,67 miliard dolarů).

„Všechny výhody Rijádu tvoří základ pro vytváření pracovních míst, ekonomický růst, investice a mnoho dalších příležitostí,“ uvedl korunní princ na setkání minulý týden v hlavním městě na konferenci Future Investment Initiative (FII).

Naším cílem je proto učinit z Rijádu jednu z 10 největších ekonomik na světě. Dnes je na 40. místě, což je 40. největší ekonomika na světě. Naším cílem je také zvýšit jeho populaci ze 7,5 milionu dnes na přibližně 15 až 20 milionů v roce 2030.„

Ajlan Al Ajlan, předseda rady Saúdských komor, uvedl, že strategie Rijádu do roku 2030 a mega projekty plánované v odvětvích, jako je vzdělávání, sport a životní prostředí, vytvoří jedinečné investiční prostředí pro soukromý sektor a příležitosti v mnoha oblastech. Odvětví.

Arab News řekl: „To vše vytvoří obrovské investiční příležitosti jak pro gigantické společnosti, tak pro malé a střední společnosti (malé a střední podniky) a zahraniční investice, čímž se zvýší příležitosti partnerství a výměna zkušeností.“

READ  Tchaj-wan, USA, Japonsko a Austrálie jednají o plánech pro Globální fórum pro boj proti terorismu v roce 2022 | Novinky z Tchaj-wanu

Fahd Al-Rasheed, šéf Královské komise pro Rijád, řekl Mezinárodnímu investičnímu fondu, že v rámci plánu již bylo utraceno nebo vyčleněno 220 miliard $. Al-Ajlan vyjádřil přesvědčení, že soukromý sektor je připraven na bezprostřední investice do projektů souvisejících se strategií v Rijádu.

Ministr investic Khaled Al-Falih uvedl, že v první polovině letošního roku bude schválena řada významných reforem souvisejících se zřízením a správou zvláštních ekonomických zón, pracovními a vzdělávacími zákony.

M. Fawaz Al-Shammari, generální ředitel telekomunikační technologické společnosti MBUZZ, uvedl, že nový plán bude katalyzátorem růstu v technologickém sektoru, změny budou brzy vidět.

Jako národní společnost přikládáme domácímu průmyslu velký význam. Jakákoli podpora pro místní průmysl bude tedy sloužit sektoru komunikačních a informačních technologií. “

Dodal, že strategie povede k nárůstu mega projektů po skončení epidemie, přičemž počáteční přínosy pocítí ve druhém čtvrtletí roku 2021.

Fawaz Al-Fawaz, ekonomický poradce a prezident společnosti Good Financial, uvedl, že soukromý sektor bude hlavním partnerem nové strategie.

„Vedení musí být vedeno vládou kvůli složitosti a velikosti, ale to neznamená, že je soukromý sektor jakkoli přeplněný. Může být předčasné znát rozsah účasti soukromého sektoru, ale stačí to říct že vzhledem k tomu, že stavbu provádí převážně soukromý sektor, budou hrát důležitou roli dodavatelé.

„Nejen, že je dodavatelem, ale zahrnuje také mnoho dalších lidí v celém řetězci od poskytovatelů zdravotní péče po IT, po všechny druhy poskytovatelů služeb, jako je zahradnictví, správa nemovitostí a zahrad,“ dodal.

Iman Al-Shammari, proděkan Fakulty ekonomiky a správních věd Islámské univerzity imáma Muhammada bin Sauda, ​​uvedl, že města jsou prospěšná pro růst a rozvoj, a dodal, že k dosažení ambiciózní vize je třeba vyvinout značné úsilí, zejména pokud jde o marketing za účelem propagace města Rijád mezi nejlepšími městskými městy na světě.

READ  Nový náčelník NASENI pokračuje ve své pozici a slibuje, že k vedení náčelníka použije STI

„Rijád je jedinečnou příležitostí a jednoho dne bude globální destinací a bude konkurovat globálním velkým městům. Proto je marketing tak důležitý.“

Al-Shammari, marketingový poradce Generálního úřadu pro malé a střední podniky (Monshaat), uvedl, že správný marketing je zásadní a bude páteří úspěchu strategie.

„Je důležité identifikovat kulturní dimenze, včetně pedagogického výzkumu, zvyků a tradic, historických muzeí, cestovního ruchu, umění, sportu, průmyslu a investic. Marketing měst je důležitý pro rozvoj města.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *