Benjamin Netanjahu z Izraele se snaží zastavit novou koalici

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se pokouší zůstat u moci poslední snahou přesvědčit pravicové zákonodárce, aby se k němu připojili, dokud nová koalice, která by ho zbavila, postrádá zákonodárce, aby měli většinu.

„Všichni pravicoví MK musí být proti této nebezpečné levicové vládě,“ řekl Netanjahu Řekl to na sociálních médiích Čtvrtek.

Během hovoru v jedenáctou hodinu obvinil svého pravicového oponenta Naftali Bennetta z prodeje Negevu levicově izraelské straně Ra’am. Bennett a jeho strana, Židovský domov, se nedávno připojili k 61místné většině, aby uspořádali novou stranu koalice s většinou ve 120místném parlamentu.

Koalice Change je sjednocena kolem anti-Netanjahuova sentimentu, ale zahrnuje několik frakcí, včetně nacionalistického Bennetta, centristy Yaira Lapida a United Arab Islamic List.

Lapid ve středu oznámil alianci tím, že řekl prezidentu Reuvenovi Rivlinovi, že dosáhl dohody s Bennettem, bývalým ministrem obrany – čímž Netanyahu účinně ukončil jeho působení ve funkci předsedy vlády.

Člen izraelského parlamentu Naftali Bennett se nedávno připojil k nové koalici, která se snaží odvolat předsedu vlády Benjamina Netanjahua z funkce.
Člen izraelského parlamentu Naftali Bennett se nedávno připojil k nové koalici, která se snaží odvolat předsedu vlády Benjamina Netanjahua z funkce.
RONEN ZVULUN / POOL / AFP přes Getty Images

Tato vláda bude fungovat pro všechny občany Izraele, pro ty, kteří pro ni hlasovali, i pro ty, kteří ne. „Uděláte vše pro sjednocení izraelské společnosti,“ uvedl na Twitteru.

Vůdce arabského seznamu Mansour Abbas oslavil svůj vstup do nové koalice.

Abbas údajně řekl: „Je to vůbec poprvé, co je arabská strana partnerem při sestavování vlády.“ „Tato dohoda má mnoho věcí ve prospěch arabské společnosti a izraelské společnosti obecně.“

Netanjahuovo zoufalé úsilí sleduje stranu PM a spojence v korupčním skandálu v březnových volbách přišel krátký z 61 křesel potřebných k vytvoření vládnoucí většiny v Knessetu.

READ  Slon zabije starší ženu a poté se vrátí, aby pošlapal její tělo na pohřbu v Indii

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.