Belgie svolá svého velvyslance v Jižní Koreji poté, co vyfotografovala svou ženu, jak plácne pomocníka v obchodě

Belgické ministerstvo zahraničí v pátečním prohlášení uvedlo, že „bylo jasné“, že velvyslanec Peter Lesqueher nemůže „vykonávat svou roli klidně“.

Lesqueherova žena, Xiang Xueqiu, se v dubnu dostala do konfrontace se dvěma obchodními asistentkami. Policie v Soulu původně uvedla, že nemohou být stíháni kvůli diplomatické imunitě, ale v rozsahu prohlášeníBrusel uvedl, že od toho bylo upuštěno.

„Je zaručena její plná spolupráce s policií,“ uvádí se v prohlášení a dodává, že Chiang „převzala iniciativu soukromého setkání se dvěma zaměstnanci obchodu, aby se osobně omluvila za její nepřijatelné chování v obchodě.“

„Teď, když jí paní Xiang Xueqiu osobně nabídla výmluvy a spolupracovala s policií, rozhodla se ministryně zahraničí Sophie Wilmesová, že je v našem zájmu v bilaterálních vztazích ukončit toto léto funkci velvyslance Lesquhera v ROK,“ dodalo prohlášení.

Lesqueher je velvyslancem v Soulu od roku 2018. Zatímco on a velvyslanectví se za incident několikrát omluvili, nadále narušovali vztahy Belgie s Jižní Koreou.

Ke hádce došlo 9. dubna, kdy se na internetu šířily uzavřené televizní záběry, které ukazují, jak se Chiang hádá se dvěma pomocníky v obchodě poté, co se jí žena zeptala, jakou bundu má na sobě, a mylně věřila, že jí ji mohla ukrást.

Zaměstnankyně, která požádala o anonymitu, dříve CNN řekla, že Chiangovi nerozumí, a pokusila se podívat na plakát uvnitř bundy. Když potkala Chianga na ulici před obchodem, viděla, že bunda není z obchodu. Omluvila se a vrátila se dovnitř, ale Xiang ji pronásledoval.

Na videu je Chiang vidět, jak rozzlobeně mává a tlačí jednoho ze zákonníků, než ji udeří do obličeje. Obrázek sdílený s CNN ukázal, že ženě zůstala na tváři velká červená masa.

„Rozumíme jejímu hněvu, ale to neospravedlňuje její násilné chování,“ uvedla zaměstnankyně a dodala, že fackovaná žena trpěla zvoněním v uchu a „psychickým utrpením“.

READ  Organizace spojených národů ukončila mírovou misi a Spojené státy obviňují Rusa Wagnera - DW - 01/07/2023

James Griffiths z CNN přispěl zprávami z Hongkongu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *