Bear Baron: Doppelbock New Glarus 10 let (a 10 měsíců) ve výrobě | pivoGyrator Doppel od společnosti New Glarus Brewing


Chris Drosner, pro státní časopis


Chris Drosner pro státní časopis

Nejnovější pivo New Glarus Brewing je na trhu již dlouhou dobu: 10 měsíců v jednom měřítku, 10 let v jiném.

Dotyčný pivovar je Gyrator Doppel, první pivovar doppelbock, který Dan Carey zahájil ve svém 28letém pivovaru. (Jeho protějšek a přítel Kirby Nelson, dlouholetý sládek v Capital Brewery, nyní ve Wisconsin Brewing, mi řekl, že během té doby udělal nějaké opravdu dobré.)

Koncept Gyrator se objevil uprostřed pandemie. Šéfka pivovaru Deep Curry dlouhodobě tlačila na svého manžela, aby využíval relativně pomalou zimní sezónu k vaření větších, déle kvašených piv k vydání později v průběhu roku, čímž se tlak na pivovar uvolnil během maximální letní sezóny.

Zdálo se, že účet zaplnil bohatý, opilý doppelbock. Minulý listopad tedy Dan Curry uvařil svůj první z toho, co nakonec skončilo 10 šarží Gyratoru fermentovaných za sebou do února, přičemž každé kvasilo a mělo zpoždění kdekoli od 10 do 16 týdnů.

A pak to sedělo – dozrávalo léto až do vydání před dvěma týdny.

Curry řekl, že prodloužené stárnutí lahví je rozhodující pro to, čím se Gyrator stal, aby změkčil tříslový charakter (myslím červené víno) nacházející se v čerstvém pivu. Proces „pomalý, pomalý, pomalý“ byl inspirován přáteli z pivovaru v Evropě, kteří se rok vyhýbali pivu jako Westvleteren 12 quads a Andechs doppelbock, než pili.

READ  Rychlá superstar Nikolai Eilers využívá své síly k dobrému

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *