Bayern postoupil do KO Ligy mistrů vítězstvím 4:2 nad Plzní

BLIC, Česká republika – Leon Goretzka ve středu vstřelil dva góly a přivedl Bayern Mnichov do vyřazovací fáze Ligy mistrů, když zvítězil 4:2 nad českým mistrem Viktorií Plzeň.

Gól vstřelili také Sadio Mane a Thomas Muller, zatímco Bayern dokončil výsledek v prvním poločase, aby si zajistil, že bude mezi dvěma nejlepšími týmy ve skupině C kvůli dramatické remíze Interu Milán 3:3 s Barcelonou v druhém zápase skupiny.

Bayern vede s 12 body, následuje Inter se 7, následuje Barcelona se 4, zatímco Plzeň je po čtyřech dosavadních zápasech na posledním místě s nulou bodů.

Několik cestujících fanoušků Bayernu Mnichov zmeškalo první gól svého týmu kvůli bojkotu prvních 12 minut na protest proti vysokým cenám vstupenek. Členové Klubu 12 a dalších fanouškovských skupin Bayernu Mnichov vydali před zápasem prohlášení, že 70 eur (68 dolarů) za nejlevnější vstupenku je pro průměrného fanouška příliš mnoho a mělo by to být 20 eur (19 dolarů). Vyzvali svůj klub, aby použil své webové stránky „k kampani za zásadní změny k záchraně fotbalu, jak ho známe a milujeme“.

Mezitím tým pokračuje ve skórování. Bayern minulý týden v Mnichově porazil Plzeň 5:0 a před startem v Plzni ztratil velmi málo času.

Mane odehrál jeden zápas s Goretzkou, než otevřel skóre v 10. minutě, druhý gól pak zařídil o čtyři minuty později Kingsley Coman Muller, když zaostali obránci Belizeku.

Muller připravil Goretzku pro snadnou třetinu, když plzeňská obrana opět ponechala útočníkům Bayernu mnohem více prostoru, než na jaký jsou v bundeslize zvyklí.

Muller ale okamžitě opustil hřiště kvůli zjevnému zranění.

„Není to nic vážného, ​​jde o neurologický problém,“ řekl trenér Bayernu Julian Nagelsmann. „Nic vzrušujícího, žádné nebezpečí na víkend.“

READ  Náměstek české centrální banky pravděpodobně nebude hlasovat pro snížení úrokových sazeb

17letý Matthijs Till nahradil Mullera a Bayern zaujal jeho místo jako předtím.

Leroy Sane zahrál přímým míčem za obranu domácí Goretzky, aby ve 35. minutě prostřelil brankáře na čtvrtý Bayern.

Trenér Belzic Michal Bilič zareagoval o přestávce třemi změnami ve snaze vyvolat reakci a odměněn byl v 62. minutě, kdy Adam Velkanová vstřelil první inkasovaný gól Bayernu v dosavadním průběhu soutěže poté, co hostující obrana nedokázala uklidit míč.

Nejkrásnější branku večera pak v 75. minutě vstřelil Jan Klement, když na první dotek trefil přihrávku Libora Holicka a následně ji otočil a vrazil do branky Svena Ulricha proti Bayernu při svém dalším gólu.

Nagelsmann už provedl pět změn, včetně přivedení šestnáctiletého obránce Paula Wannera pro svůj debut v Lize mistrů.

„Není to o pohodlí (pro hráče), je to o rytmu všech,“ řekl Nagelsmann. „Myslím, že jsme mohli vyhrát oba poločasy. Každý chce vždy hrát.“

Nagelsmann byl i přes vstřelené branky nakonec s výkonem svého týmu spokojený.

„Velmi dobrý zápas, mnohem lepší než první zápas. Jsme ve skupině s 12 body,“ řekl Nagelsmann. „Dvanáct bodů ze skupiny Ligy mistrů bylo určitě nejtěžších.“

Hráči Bayernu Manuel Neuer (zranění ramene), Matisse de Ligt (problém s kyčlí), Alfonso Davies (modřina lebky), Serge Gnabry (zranění kolena) a Jamal Musiala (infekce koronavirem) vynechali zápas a zůstali v Mnichově.