Barty zakončil svůj rok číslo 1 na WTA Tour potřetí v řadě

Svatý. Petersburg, Florida. Wimbledonská šampionka Ash Party obsadila první místo v žebříčku WTA ve dvouhře již třetí sezónu za sebou, zatímco Katrina Siniaková vedla žebříček čtyřhry podruhé.

Pětadvacetiletá Australanka spojila síly se Serenou Williamsovou, Stevie Grafovou, Martinou Navrátilovou a Chris Evertovou a jako jediné ženy se do konce roku třikrát za sebou dostaly na vrchol tenisového žebříčku.

Tento týden je Bartyová 95. v řadě na čele WTA a 102. celkově.

Červencový titul v All England Clubu Barty byl jejím druhým grandslamovým titulem. Vyhrála také French Open 2019 a brzy poté se v červnu téhož roku poprvé vyšplhala na číslo jedna.

Siniaková vyřadí svůj titul ve středu na turnaji WTA Finals v mexické Guadalajaře spolu se svou deblovou partnerkou Barborou Krejšíkovou. Sinyakova, 25letá Češka, zakončila rok 2018 jako č. 1 ve čtyřhře s Krejčíkovou.

Společně vyhráli French Open a zlatou medaili na olympijských hrách v Tokiu, což je součástí celkového počtu pěti titulů ve čtyřhře Sinyakové v roce 2021.

inzerát

Bartyová také posbírala pět titulů, od 42 do 8. Naposledy startovala na US Open v září a v říjnu oznámila, že pro rok skončila a do finále WTA nenastoupí.

___

Více AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Pánové soutěžící ve výzvě křižáků

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.