Barty vyhrává první titul ve Wimbledonu na památku Cowleyho

vydáno v:

Londýn (AFP)

Ashleigh Bartyová získala svůj první titul ve Wimbledonu k 50. výročí korunovace své rodné australské krajanky Yvonne Gulagong Cowleyové a v sobotu porazila Karolínu Plíškovou 6-3, 6-7 (4/7), 6-3.

25letá Australanka, která si v roce 1971 oblékla šaty na míru ikonickým hřebenatkám Cowley, přidává k titulu French Open v roce 2019 korunu Wimbledonu.

„Přál bych si být hrdý na Yvonne,“ řekl Barty.

Bylo to poprvé, co ženské finále ve Wimbledonu dosáhlo tří setů od roku 2012, kdy Serena Williamsová porazila polskou Agnieszku Radwanskou.

Barty vypadala, že je na cestě k vítězství poté, co se ujala vedení 4: 0 nad soupeřkou – australský start byl tak silný, že získala prvních 14 bodů.

29letá Plíšková se však stabilizovala a také proto, že Barty při několika příležitostech zakolísala, zejména při podání zápasu ve druhém setu, ji Češi vzali na zlom.

Barty však dostala přestávku dřív a s jedním nebo dvěma třesymi překročila hranici klesající na kolena s nevěřícně rukama v obličeji.

Utřela si několik slz, než lezla do hrudi hráče, stejně jako krajan Pat Cash, když v roce 1987 vyhrál mužský titul ve Wimbledonu.

B / DJ

READ  Tyto národní parky jsou nejlepší v Evropě k zahájení bdělé cesty

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *