Barbora Křížiková přežije hrůzu, aby dala Victorii Azarenkové’s Clash

Šampionka French Open a světová čtyřka Barbora Krejšíková přežila v pátek na Australian Open panické vítězství nad Jelenou Ostapenkovou. Česká čtvrtá nasazená byla jednou z nejvýraznějších hráček roku 2021 a získala tři tituly, když se ve světovém žebříčku vyšplhala o 60 míst. Její očekávání byla vysoká, když se blížil letošní úvodník Grand Slamu, ale po vítězství na Roland Garros v roce 2017 měla velké problémy s vítězstvím 2-6, 1-3, než znovu bojovala o ukončení zápasu v Rod Laver Areně 2-6, 6. -4, 6-4.

Byl to atraktivní střet ve čtvrtém kole s dvojnásobnou šampionkou Australian Open Victorií Azarenkovou, která smetla Elinu Svitolinovou o pouhé dva zápasy.

„Dnešní zápas byl opravdu těžký a musela jsem hodně makat, abych vyhrála,“ řekla Krijiková, která vyhrála poslední tři tituly ve smíšené čtyřhře na Australian Open.

„Jen jsem bojoval. Cítil jsem, že jsem v sobě našel bojovného ducha a jako u každého míče. Jen jsem si říkal ‚Pokračuj, chceš zůstat tady‘.“

Krejšíková loni v Dubaji porazila Ostapenkovou, na turnaji, který skutečně odstartoval její vzestup ve dvouhře, ale byla to 26. nasazená Lotyška, která začala v Melbourne silně a dala si brzkou pauzu, aby v horkém dni postoupila 4:1.

Předčila Češku pro vítěze a udělala mnohem méně nevynucených chyb v setu a na trati hledala velký skalp poté, co ve druhém setu zlomila Krečikovou a postoupila 3:1.

Češka ale znovu dvakrát brejkla, aby zápas dovedla ke zlomu, protože se poměr jejích prvních podání zlepšil a počet faulů se snížil, protože Ostapenkovou brejkla předčasně a vyhrála.

Přečtěte si všechny nejnovější zprávy, aktuální zprávy a zprávy o koronaviru zde.

READ  České magisterské programy - WTOP News

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *