Barbora Krejšíková předala Anett Kontaveitovou a vyhrála Tallinn Open, její první titul na okruhu WTA v sezóně

Barbora Krejšíková vybojovala svůj první letošní titul, když v úvodním finálovém zápase na Tallinn Open porazila nejlepší nasazenou a domácí oblíbenkyni Annette Kontaveitovou 6:2, 6:3.

Vítězství bylo jejím čtvrtým titulem ve dvouhře na WTA Tour a jejím prvním titulem v sezóně. V loňském roce vyhrála své první tři tituly, včetně grandslamového titulu ve dvouhře na Roland Garros v roce 2021.

Křijíková ale od svého třetího vítězství v roce 2021 v Praze loni v létě nezískala titul ve dvouhře.

Tenis

Velká čtyřka se znovu sešla, bitva na konci roku č. 1: Co zbývá ze sezóny 2022?

13.09.2022 ve 12:00

Kontaveitová vyhrála 24 po sobě jdoucích zápasů na tvrdém hřišti, ale trápila se proti Križikové, která získala 71 procent bodů při druhém podání Kontaveitové, když dvakrát brejkla v prvním setu a třikrát ve druhém.

V prvním poločase vedlo 4:2 a pak to podruhé zlomilo, aby kontrolovalo první set, protože Kontaveitová se dopustila 13 nevynucených chyb.

Estonka se pokusila vrátit brejkem v zahajovacím kroku druhého setu, ale Kontaveitová se vrátila na 3-1, poté se posunula na 5-3 vpřed s dalším brejkem a zajistila si vítězství po velkém běhu. Forhend od Kontaveitové na první bod na českém šampionátu.

„Jsem opravdu hrdá, že jsem ve finále dokázala předvést svůj nejlepší výkon,“ řekla po zápase Križiková.

„Čekal jsem, že Annette bude hrát rychle a pokusí se mě dostat pod tlak od prvního bodu. Takže jsem se jen snažil hrát svou hru a snažil jsem se to eliminovat.“

„Opravdu jsem tam chtěl jít a hrát svůj nejlepší tenis a pokusit se užít si finále, protože to vyžadovalo hodně boje a energie, abych se tam dostal.

„Každý turnaj je speciální, zvláště teď ve dvouhře, protože letošní rok byl opravdu těžký, takže to hodně znamená.

READ  Stát se „úžasným“ mistrem světa v rozparovači dračích lodí

„Byl to opravdu skvělý týden, výjimečný.“

US Open

S sebou na US Open: Amazing Alcaraz, „Young GOAT“ Swiatek, Ruud, Jabeur Shine

9.12.2022 ve 12:44

US Open

„Gott“ Williams ukázal „vážně vysokou kvalitu“ při vítězství ve druhém kole – McEnroe

09.01.2022 v 17:05