B-52 dokončily misi bombardovací posádky s českými válečnými letouny

Letecké letouny B-52 Stratofortress se tento týden účastnily mise NATO Air Command Bomber Task Force Mission se stíhačkami z České republiky, které prováděly bilaterální a divadelní adaptační operace.

B-52 přistály v České republice 21. února a zapojily se do výcviku generování rychlootočných sorti, při kterém piloti a posádka vypínali letecké motory, přebalovali padáky a doplňovali palivo pro schopnost rychlého letu.

České stíhačky létaly po boku amerických bombardérů, vzlétly z letadla a účastnily se dalších manévrů podporujících operační a výcvikové cíle spojenců a spojenců.

Jak je v něm uvedeno NATO Tisková zpráva Vzdušných sil NATO Vyhlášení mise, provádění předletových manévrů z různých míst, umožňuje týmům a letadlům NATO startovat z různých spřátelených letišť, což rozšiřuje rozsah operací aliance.

„Takové aktivity skutečně posilují naši spolupráci s našimi spojenci a spojenci,“ uvedl v prohlášení generál Jeff Horizon, velitel amerického letectva v Evropě.

„Zabalujeme potřebné schopnosti, takže to zlepšuje naše integrované schopnosti a připravenost a zároveň umožňuje flexibilní a agilní možnosti pro spojenecké bombardéry reagovat na jakékoli změny v operačním prostředí.“

Jak konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem začíná a stále eskaluje do leteckých hlídek v Estonsku, americké síly se zapojily do řady letů NATO. Polsko Americké průzkumné letouny, včetně dronů RQ-4 Global Hawk a RC-135V/W Rivet Joints, hlídkují v regionálním vzdušném prostoru posledních několik týdnů.

Do britské RAF Fairford dorazily další americké bombardéry B-52 10. února letadlo pokračuje v pohybu kolem regionu pro dříve plánovanou evropskou rotaci. Americká válečná letadla rozmístěná jinde na kontinentu, včetně jednotek z letecké základny Spangdahlem v Německu a RAF Lakenheath ve Spojeném království, se také přesunula na východ.

A Vydání Washington Post ze 14. lednaWesley Clark – čtyřhvězdičkový armádní generál ve výslužbě, který v letech 1997 až 2000 sloužil jako velitel nejvyšších spojenců NATO – naznačil, že je zapotřebí i letectva USA a NATO. Dále zvýší jejich reakci na konflikt.

READ  Český Walker neprošel dopingovým testem - Noviny

Kromě stíhaček Eurofighter a zahraničních modelů stíhaček F-15 a F-16 doporučil Clark preventivně poslat letecké prostředky NATO do Rumunska, Bulharska a Polska. Nejlepší je blokovat ruská vojenská letadla. Dodal, že letectvo „zajistí tyto spojence a bude mít únik ruských vojenských akcí, které by mohly proniknout na hranice NATO“.

„Namísto toho, abychom se vrhli na ruskou akci, budou rizika náhodných nepřátelství mnohem vyšší, než budou podniknuty jakékoli kroky,“ řekl.

Clarkovo varování může být nyní přímou výzvou k akci, nicméně ruské jednotky, označované ruským prezidentem Vladimirem Putinem jako „dozorci míru“, vstoupily po mezinárodním uznání nezávislých území Kremlu do separatistických oblastí východní Ukrajiny. Odsouzení jednání.

Rachel je seniorkou námořní pěchoty, absolventkou Ben State a kandidátkou na postgraduální studium na New York University pro obchodní a ekonomické výkaznictví.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.