Ázerbájdžánská delegace navštívila Českou republiku za účelem multilaterální spolupráce [PHOTO]

Ázerbájdžánská delegace navštívila Českou republiku za účelem multilaterální spolupráce [PHOTO]

Českou republiku navštívila delegace vedená náměstkem ministra hospodářství Sahibem Mammadovem, spolupředsedou Smíšené komise pro hospodářskou, vědecko-technickou a kulturní spolupráci mezi vládou Ázerbájdžánské republiky a vládou ČR.

Ázerbájdžánská delegace uskutečnila různá jednání s náměstkem ministra průmyslu a obchodu ČR a zástupci relevantních institucí a českých firem.

Na setkání s náměstkem ministra průmyslu a obchodu ČR Petrem Třešňákem se hovořilo o zlepšení vztahů mezi Ázerbájdžánem a Českou republikou. Bylo konstatováno, že ekonomická a obchodní spolupráce mezi oběma zeměmi se rozšiřuje a obchodní obrat se ztrojnásobil.

Náměstek Ázerbájdžánu podrobně informoval o příznivém podnikatelském a investičním prostředí vytvořeném v Ázerbájdžánu, práci na sjednocení a oživení podnikání na našich územích osvobozených od okupace a příležitostech vytvořených pro investory.

Peter Tresnak zase řekl, že jeho země přikládá důležitost rozvoji vztahů s Ázerbájdžánem, a podělil se o své názory na směry rozšiřování hospodářských a obchodních vztahů.

V rámci návštěvy se uskutečnilo 5. zasedání Smíšené komise pro hospodářskou, vědecko-technickou a kulturní spolupráci mezi vládami Ázerbájdžánu a ČR.

Na jednání byly české firmy přizvány k účasti na realizaci projektů v osvobozených oblastech Ázerbájdžánu, průmyslových parků ekonomické zóny Akdam a Aras Valley, mezinárodního námořního obchodního přístavu Baku a svobodné ekonomické zóny Alat.

Na setkání se diskutovalo o obchodu, investicích, průmyslu, financích, dopravě, energetice, zemědělství, potravinové bezpečnosti, projektech chytrých měst a inteligentních vesnic, inovacích, technologiích, cestovním ruchu a letectví, územním plánování, standardizaci atd.

Kromě toho se konala konference o obchodu, investicích a obchodních vztazích mezi Českou republikou a Ázerbájdžánskou republikou.

Na konferenci byla diskutována spolupráce v oblastech jako obchod, investice, malé a střední podniky, „zelená ekonomika“, inovace, energetické a ekologické projekty, vodní hospodářství a byly prezentovány možnosti partnerství v těchto oblastech.

Později se náměstek setkal se zástupci firem Škoda Avado, Škoda Transportation, Tatra, AZ Praha a Mavel v České republice. Na jednání bylo projednáno podnikatelské prostředí v Ázerbájdžánu, pobídky a ústupky uplatňované v průmyslových zónách, lokalizace výroby automobilů a náhradních dílů v Ázerbájdžánu, otázky spolupráce s ázerbájdžánskými firmami.

READ  Pangolíni formosanští jsou k zapůjčení v Zoo ČR

V rámci návštěvy se také setkali zástupci Ministerstva zemědělství, Státní agentury pro cestovní ruch, AZPROMO, KOBIA, Analytického a koordinačního centra 4. průmyslové revoluce, Ázerbájdžánského rekultivačního a vodohospodářského as a Azersu OJSC o bilaterálním partnerství. Spřízněné instituce ČR.

Sleduj nás na Twitteru
@AzerNewsAz

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *