Avatar: The Way of Water se stal nejrychlejším filmem, který v českých kinech prodal milion vstupenek

Avatar: The Way of Water se stal nejrychlejším filmem, který v českých kinech prodal milion vstupenek

Avatar: Water Road Dělá kasovní trháky po celém světě a jeden měl o víkendu dokonce i v České republice. James CameronJeho pokračování se stalo 12. filmem v historii České republiky, na který se prodalo 1 milion vstupenek, a potřeboval na to jen měsíc – nejrychlejší ze všech filmů v 30leté historii země.

Snímek má také našlápnuto stát se nejvýdělečnějším filmem všech dob v českých kinech, možná hned, jak tento měsíc skončí. Avatar: Water Road Nyní vydělala kolem 219 milionů korun (9,9 milionu dolarů), což je o více než 50 milionů korun méně než odvěký český král pokladen. Bohemian Rhapsodykterá před čtyřmi lety utržila celkem 266 milionů korun (12 milionů dolarů).

Avatar: Water Road Aktuálně je na druhém místě všech dob českých kin a je pouze jedním ze tří filmů, které v Česku utržily více než 200 milionů korun. první obrázek symbolu Vydělala 211 milionů korun, zatímco česká komedie roku 2019 Ženy na útěku (Ženy v běhu) vydělala ohromných 209 milionů korun.

Částečně za to mohou vysoké ceny vstupenek v důsledku inflace a také prémiové formáty včetně IMAX a 4DX. Avatar: Water RoadÚspěch pokladny. Rekordy ale bude v následujících měsících pravděpodobně tvořit i počet lidí, kteří film viděli v kinech, což je necelých deset procent obyvatel České republiky.

S 1 082 695 vstupy za uplynulý víkend Avatar: Water Road První film by měl v následujících týdnech projít počtem 1 358 262 přijatých. Může mít problém chytit český rekord Bohemian Rhapsody s 1 831 714 vstupy.

Jon Landau a James Cameron v Graumanově čínském divadle 12. ledna 2023

minulý týden, Avatar: Water Road spolutvůrci James Cameron A Jon Landau slavil úspěch svého filmu, celosvětově nejvýdělečnějšího filmu roku 2022 a sedmého nejvýdělečnějšího filmu všech dob (zatím) v Graumanově čínském divadle, když před kinem přidali své otisky rukou na beton.

READ  Scrooge Movies, hodnocené | POPSUGAR ZÁBAVA

Avatar: Water Road Byl nominován na šest cen Critic’s Choice Awards, včetně cen za nejlepší film a režii, a na dvě ceny Zlatý glóbus a byl vybrán jak Americkým filmovým institutem, tak i Národním výborem pro hodnocení jako jeden z nejlepších amerických filmů roku 2022. Až bude zveřejněn, pravděpodobně vstoupí do soutěže o další ceny. Nominace na Oscara budou oznámeny příští úterý, 24. ledna.

Top 10 českých pokladen všech dob:

Zdroj: Asociace českých filmových distributorů

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *