Australský stát Victoria říká, že následujících 24 hodin bude rozhodujících, jak populace COVID poroste

Hlavní faktor prochází znaménkem „Prosím zůstaňte doma“ první den pětidenního uzamčení zavedeného ve Victorii v reakci na propuknutí koronavirové choroby (COVID-19) v australském Melbourne 13. února 2021. Foto: Sandra Sanders – Reuters

Australský stát Victoria ve středu uvedl, že nová várka případů COVID-19 vzrostla na 15 za tři dny a že následujících 24 hodin bylo obzvláště kritických, protože někteří infikovaní navštívili přeplněná místa.

Zraněná osoba byla mezi asi 23 400 lidmi, kteří se v neděli zúčastnili zápasu australské fotbalové ligy, a úředníci nařídili tisícům fanoušků podstoupit testování a izolaci.

Mezi navštívenými místy byly také bary, kavárny a supermarkety.

Úřadující premiér James Merlino uvedl, že nevyloučí další omezení hlavního města Melbourne.

„Tyto případy jsou propojené a to je dobrá věc, ale velmi nás znepokojuje počet a kvalita detekčních míst,“ uvedl.

V úterý se masky staly povinnými v restauracích, hotelech a dalších vnitřních prostorách v pětimilionovém městě do 4. června a byla zavedena omezení počtu lidí, kteří se mohli shromáždění zúčastnit.

Z 15 případů bylo ve středu hlášeno šest nových případů. Úřady identifikovaly 301 blízkých kontaktů zraněných a uvedly, že 80 dosud vrátilo negativní výsledky.

Skupina byla vysledována zpět k indickému typu viru, který byl nalezen u zahraničního cestovatele, který dokončil karanténu, ale úředníci nezjistili, jak se rozšířil v širší komunitě.

Využívání rychlého sledování kontaktů v Austrálii, uzamykání domácností a přísná pravidla pro sociální distancování pomohly udržet čísla COVID-19 relativně nízká ve srovnání s jinými rozvinutými zeměmi. Od začátku epidemie zaznamenala něco přes 30 000 případů a 910 úmrtí.

Koncem loňského roku Viktorii zasáhla vlna případů COVID-19, což vedlo k odpovědnosti státu za přibližně 70% všech případů a 90% úmrtí v Austrálii. Toto ohnisko se podařilo dostat pod kontrolu až po dlouhém a přísném blokování.

READ  Nejméně 180 mrtvých v Indii kvůli dešťům, které způsobily povodně a sesuvy půdy

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *