Australský ministr financí Josh Freidenberg hovoří o mediálním zákoně s Facebookem

Na tomto ilustračním obrázku se loga Facebooku a Google zobrazují na smartphonu před australskou vlajkou.

Buffalo Gonchar | Fotky SOPA | LightRocket přes Getty Images

Australský ministr financí Josh Freidenberg uvedl jednání CNBC s Sociální síť Facebook Nový zákon o médiích v zemi byl „obtížný a dlouhodobý“ – Ale obě strany nakonec vyřešily své rozdíly.

Australský parlament prošel minulý týden Zákon, který vyžaduje společnosti jako Facebook a Google Placení médiím a vydavatelům za propojení jejich obsahu s novinkami nebo ve výsledcích vyhledávání.

Před přijetím zákona Facebook – jako odvetu za navrhovaný zákon – Australským uživatelům je zakázáno prohlížet a sdílet zpravodajský obsah Na své platformě. Tento krok byl kritizován australskou vládou, kterou Facebook později zvrátil poté, co obě strany dosáhly dohody.

„Nastala tvrdá jednání,“ řekl ve středu Friedenberg Lowell Colouris v CNBC.

„Je zřejmé, že s Facebookem jsme byli velmi zklamáni jejich chováním vymazáním australských zpráv z jejich stránek … Ale od té doby jsme zavolali na telefon, pracovali na našich neshodách a dospěli jsme, myslím, ke vzájemně přijatelné pozici, “ řekl.

Věci jdou správným směrem, i když se jedná o velmi dlouhou a obtížnou vyjednávací sadu.

Josh Friedenberg

Australský pokladník

Výsledkem jednání byla australská vláda Změny navrhovaného zákona na poslední chvíli Formálně známý jako zákon o povinném vyjednávání pro mediální a digitální platformy – předtím, než byl přijat.

„Facebook nyní vstupuje do jednání v dobré víře s australskými zpravodajskými mediálními společnostmi,“ řekl Frydenberg. Uveďte dříve podepsaný záměrný dopis Sedm západních médií, Který vlastní vysílací síť Seven, aby poskytoval zpravodajský obsah Facebooku.

„Věci jdou správným směrem, i když je to velmi dlouhá a obtížná vyjednávací sada,“ řekl pokladník.

Reakce Facebooku na mediální ikonu byla často přirovnávána k Reakce Google.

READ  Německá policie zatkla Íránce na základě obvinění z plánování islámem motivovaného útoku po amerických informacích

Google agresivně odstrčil a Vyhrožoval, že ze země stáhne svoji vyhledávací funkci – Ale společnost na konci A vzdal se Zabývá se několika médii, Včetně Seven West Media, Rodina Murdochů vlastní společnost News Corp.

Friedenberg uvedl, že „není pochyb“, že ostatní země sledují vývoj související s novým zákonem o médiích v Austrálii.

Přijetí zákona učinilo Austrálii první zemí, ve které mohl vládou jmenovaný arbitr rozhodnout o konečné ceně, kterou by digitální platformy musely platit vydavatelům zpráv, za předpokladu, že nebude uzavřena obchodní dohoda nezávisle.

Přijata země jako Francie Některá opatření k tomu, aby technologické společnosti platily za novinkyOstatní, jako je Kanada a Spojené království, zvažují své další kroky.

Coastal Roy Chowdhury z CNBC přispěl k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *