Austrálie zůstává na prvním místě, přestože prohrála ve finále Billie Jean King Cupu, a vítězné Švýcarsko se posunulo na druhé místo

Tým Alicie Molikové sice skončil na druhém místě za Glasgow v letošním Billie Jean King Cupu z finále Gainbridge, ale i tak udělal dost pro to, aby zůstal na nejvyšším místě podle nejnovějšího zveřejněného žebříčku soutěží.

Mistryně světa Švýcarsko se dostalo na 2. místo, což je nejlepší umístění švýcarského národního týmu v historii mistrovství světa žen v tenise.

Žebříčky národů Billie Jean King Cup jsou zveřejňovány po každém soutěžním týdnu a odrážejí výkony týmů za poslední čtyři sezóny.

Takže i když se může zdát zvláštní, že Švýcarsko, které skončilo druhé v roce 2021 a šampionát v roce 2022, není ve vedení, australské výkony po mnoho let jim umožnily udržet si své místo číslo jedna.


Austrálie, která skončila v roce 2019 druhá, je na prvním místě turnaje od roku 2021 a je jednou z pouhých šesti zemí, které se umístily na předních místech vedle Slovenska, Francie, Ruska, Itálie a České republiky.

Po finále v roce 2022 mají Austrálie i Švýcarsko přímý vstup do finále 2023, přičemž Švýcarsko je připraveno stát se nejlepší nasazenou díky svému vítězství v Glasgow.

Prvních deset zemí je následující:

1. Austrálie

2. Švýcarsko

3. Španělsko

4. Česká republika

5. Francie

6. Kanada

7. USA

8. Slovensko

9. Německo

10. Kazachstán

READ  Jemenští představitelé tvrdí, že obnovené vnitřní boje zabily na jihu 35 lidí | Táto

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *