Austrálie zrušila vízum české hráčce Voráčové

MELBOURNE: Češka Renata Vouráková se stala druhým účastníkem Australian Open, který byl zadržen při zátahu úřadů proti hráčům, kteří vstupují do země s výjimkami z očkování.

Zatčení manželské terapeutky Vorakové následuje po zatčení světové jedničky Novaka Djokoviče, který byl ve středu zadržen na letišti v Melbourne.

Místní média v pátek uvedla, že Voraková hrála v Melbourne začátkem tohoto týdne, ale poté, co byla zadržena úředníky pohraničních sil, byla požádána, aby opustila Austrálii.

České ministerstvo zahraničí v prohlášení uvedlo, že se Vuraková rozhodla opustit zemi.

Australské pohraniční síly (ABF) uvedly, že jedna osoba dobrovolně opustila zemi, zatímco třetí byla držena v záchytném středisku pro přistěhovalce, aniž by českého hráče jmenovala.

„ABF může potvrdit, že jeden jednotlivec dobrovolně opustil Austrálii po vyšetřování ABF,“ řekl ABF.

„Můžeme také potvrdit, že vízum třetí osobě bylo zrušeno. Tato osoba byla přemístěna do imigračního záchytného střediska, kde čeká na deportaci z Austrálie.“

České ministerstvo zahraničí dodalo, že podalo oficiální protest prostřednictvím svého velvyslanectví v Canbeře.

Voráková byla nadějná mladá žena, která vyhrála dívčí titul ve čtyřhře na French Open v roce 2001.

Osmatřicetiletá hráčka debutovala na grandslamu v roce 2002 v New Yorku, ale vyhrála pouze jeden ze svých 12 grandslamových zápasů a aktuálně je na 81. místě.

Mnohem lépe si vedla ve čtyřhře, vyhrála 11 titulů a v roce 2017 se dostala do semifinále Wimbledonu. Za kariéru si vydělala 1,88 milionu dolarů.

Je držena v hotelu Park v Carltonu, ve stejném hotelu, kde byl zatčen Djokovič, který vyhrál 154 756 726 dolarů na cenách a také 20 grandslamových titulů.

V dalším vývoji Herald Sun zveřejnil informační leták zaslaný z Tennis Australia hráčům 7. prosince vysvětlující, že vydal doporučení ohledně důvodů zdravotních výjimek, které se lišily od doporučení, která obdržel od federálních úřadů.

READ  Středoevropské a východoevropské trhy - měny, akcie slabé, protože nálada investorů se snižuje s nízkými obavami z USA

Dokument uvádí, že nákazu COVID-19 v posledních šesti měsících lze považovat za důvody, které by umožnily neočkovanému hráči vstoupit do země za předpokladu, že je doprovázen dokumentací prokazující nákazu.

Je to v rozporu s doporučením, které federální vláda zaslala TA v listopadu, která potvrdila, že předchozí infekce za posledních šest měsíců nesplňovala požadavky pro vstup bez karantény.

Vláda viktoriánského státu v pátek uvedla, že je TA o vývoji neinformovala.

TA se k tomu veřejně nevyjádřila, protože manažer Australian Open Craig Tiley ve středu obhajoval výjimku udělenou Djokovičovi, když byl Srb na cestě do Austrálie.

(Zprávy Simon Jennings v Bengaluru; střih Alex Richardson, Alison Williams a Toby Davis)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.