Australian Open: Rafael Nadal září Denisem Shapovalovem ve čtvrtfinále, sportovní zprávy

Rafa Nadal čelí těžké zkoušce při honbě za svým 21. mužským grandslamovým titulem, když se v úterý utká ve čtvrtfinále Australian Open s Denisem Shapovalovem, ale Španěl se svým levorukým týmovým kolegou bojuje o další.

Světová jednička Ash Bartyová se snaží napodobit Chrise O’Neilla a poskytnout Austrálii první domácí šampionku ve dvouhře v Melbourne Parku od roku 1978. V cestě stojí americká 21. nasazená Jessica Pegula, která se nikdy nedostala do semifinále. finále.

Nadal se vrátil na kurt na ATP Tour poprvé od 5. srpna počátkem tohoto měsíce a na svém prvním velkém turnaji roku se pomalu posouval na vrchol, když se dostal do čtvrtfinále po statečném výkonu proti Francouzi Adrianu Mannarinovi.

Čtěte také | Australian Open: Stefanos Tsitsipas postoupil do čtvrtfinále vítězstvím nad Taylorem Fritzem

Šestý nasazený čeká další těžké střetnutí proti Kanaďanovi Shapovalovovi, který ho porazil jako teenager ve svém prvním střetnutí na tvrdém hřišti v Montrealu v roce 2017, i když 35letý hráč od té doby zlepšil svůj vzájemný rekord na 3,1.

„Bude to pro mě těžký zápas,“ řekl Nadal novinářům. „Jo, jsem z toho nadšený. Nečekal jsem, že budu tam, kde jsem byl před týdny.“

Američanka Madison Keysová, bývalá vicemistryně US Open, se v napínavém zápase střetne s českou čtvrtou nasazenou a šampionkou French Open Barborou Krejšíkovou. Italská sedmička Matteo Berrettini, která hraje velmi agresivně, se střetne s Francouzem Gaelem Monfilsem.

READ  Medveděvovo Rusko vyhrálo Davis Cup po 15 letech čekání | buvolí sporty

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.