Australian Open 2021: Česká Matshova vyhodila Mertense do rande s Bartym

Mertensová, osmnáctka týmu Melbourne Park, se do soutěže přihlásila poté, co vyhrála 30 her od obnovení ženského turnaje v srpnu – nejvíce pro jakoukoli hráčku během tohoto období.

Reuters |

Zveřejněno 15. února 2021 v 17:41 IST

MELBOURNE (Reuters) – Češka Karolina Muchová se v pondělí vzpamatovala z nestálého startu z porážky Belgičanky Elise Mertensové 7-6 (5) 7-5 a připravovala se na čtvrtfinálový zápas Australian Open proti Ash Party světové jedničky.

Na konci loňského roku v Ostravě porazila Muchovou ve dvou setech ve svém jediném předchozím střetnutí a v prvním setu odemkla náskok 4: 0 dvojitým přerušením služby.

Ale Machova na 25. místě našla svůj prostor v aréně Margaret Court a vrátila se do zápasu, aby se vrátila na úroveň před tím, než získala první set v tajbrejku.

24letý hráč ve druhém setu dostal brzký zlom, ale Mertens se bránil na úrovni 2-2.

Zdálo se, že hráči směřují k dalšímu tajbrejku, ale Machova dokázala zaplatit první poločas v jedenácté hře a první bod zápasu byl přeměněn, když Mertens dal gól.

„Start byl z mé strany trochu pomalý, ale Elise hrála dobře,“ řekla Machová novinářům. „Myslím, že neudělala nic špatného a tlačila na mě.“

„Vrátil jsem se na trať ve hře For Love a pořád jsem bojoval, stále hrál každý míč, snažil jsem se ho umístit na místo a pak si pořídit mé střely.“

Zápas proti Bartymu bude druhým zápasem grandslamového čtvrtfinále Čechů, kteří se v roce 2019 dostali do čtvrtfinále ve Wimbledonu.

„Je to obrovská výzva a určitě budu muset hrát svůj nejlepší tenis, abych s ní mohl konkurovat a udělat tam dobrý zápas,“ řekla Machová.