Australanům, kteří se vracejí z Indie, hrozí trest až 5 let vězení

Sledujeme nejnovější zprávy o vypuknutí koronaviru a globální reakci. Registrujte se zde Pro náš denní zpravodaj o tom, co potřebujete vědět.

Austrálie to dočasně má Zabránilo svým občanům v návratu z Indie.

Ministr zdravotnictví Greg Hunt v prohlášení zaslaném e-mailem uvedl, že dočasné zastavení povolení cestujícím, kteří byli v Indii do 14 dnů od příjezdu, vstoupí v platnost od pondělí. Porušení zákazu může mít za následek pokutu 66 600 A $ (51 000 USD), pět let vězení nebo obojí.

Zdravotníci odmítli 25. dubna auto u hlavního vchodu do nemocnice v Novém Dillí.

Fotograf: T. Narayan / Bloomberg

S výskytem virů v zemích, jako je Indie, kde denní počet případů v sobotu poprvé překročil 400 000, existují obavy, že australský karanténní systém zakolísá s více vracejícími se cestujícími, kteří měli pozitivní test. Jak se národ blíží eliminaci domácího přenosu viru uzavřením svých mezinárodních hranic pro nerezidenty – na rozdíl od nové cestovní bubliny s Novým Zélandem – do společnosti z karanténních hotelů pronikají občasné případy.

„Posouzení rizik, které toto rozhodnutí informovalo, bylo založeno na podílu zahraničních cestujících v karanténě v Austrálii, kteří nakazili infekcí Covid-19 v Indii,“ uvedl Hunt.

Austrálie v úterý Zakázáno Všechny lety z Indie nejméně do 15. května, ale stále bylo možné letět přes A. Třetí země. Nový postup se snaží tuto mezeru zaplnit a bude přezkoumán 15. května.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *