Australané získali v roce 2021 téměř 3 miliardy dolarů v kryptoměně | informační věk

Australané se loni těšili silným ziskům v kryptoměnách. Foto: shutterstock

Australští krypto investoři vydělali během horkého trhu v roce 2021 téměř 3 miliardy USD (2,1 miliardy USD), podle odhadů společnosti Chainalysis zabývající se analýzou blockchainu.

To staví australský zisk kryptoměny na 17. místo na světě na základě Data Chainalysistěsně před Švýcarskem a za Vietnamem.

V horní části tabulky jsou USA, které zaznamenaly zisky odhadované na 65,6 miliardy USD (46,9 miliardy USD) – výrazně před druhým místem ve Spojeném království s 11,3 miliardami USD (8,1 miliardy USD).

Německo, Japonsko a Čína se umístily na prvních pěti místech.

Uplynulý rok byl pro kryptoměny bohatým rokem, protože vzestup nezaměnitelných tokenů (NFT) přitáhl pozornost k řadě nových, i když ne zcela spekulativních digitálních aktiv, s nimiž lze obchodovat během odstávek.

Bitcoin dosáhl historického maxima 83 000 $ (67 000 $) v srpnu 2021, zatímco meme coiny jako Dogecoin a Shiba Inu zaznamenaly svá vlastní maxima.

Byl to také velký rok pro chytré smlouvy Ethereum a protokoly Decentralized Finance (DeFi), které, jak poznamenal Chainalysis, zaznamenaly další zisk 2,8 miliardy USD (2 miliardy USD) oproti původnímu bitcoinu.

„Věříme, že to odráží zvýšenou poptávku po Ethereu v důsledku nárůstu DeFi v roce 2021, protože většina protokolů DeFi je postavena na blockchainu Ethereum a používá Ethereum jako svou základní měnu,“ uvádí zpráva.

Jak se DeFi stalo populárnějším u retailových investorů, bylo také používáno k praní špinavých peněz rychlostí, která frustruje vymáhání práva, po roce 2021, kdy se odhadované procento transakcí praní špinavých peněz v kryptoměnách zvýšilo ze 2 procent v roce 2020 na 17 procent v loňském roce. .

Vzestup etherea

Stejně jako většina zemí byl australský rozkol mezi Ethereum a bitcoin působivý dokonce i v datech Chainalysis.

READ  Orbán si na Slovensku buduje popularitu a vliv za peníze maďarských daňových poplatníků

Údaje ze srovnávacího webu vyhledávačů Index přijetí kryptoměny Ukazuje, že Australané se více starají o bitcoin než o Ethereum, přičemž 72 procent vlastníků kryptoměn uvedlo, že mají Ethereum ve svých peněženkách, a méně než 43 procent uvedlo, že vlastní Ethereum.

Pouze Japonsko vykázalo výrazný rozdíl mezi zisky hlavní kryptoměny ve výši 5,6 miliardy dolarů (4 miliardy dolarů) z bitcoinu a pouhých 1,1 miliardy dolarů (790 milionů dolarů) z Etherea.

Metodika pro řetězovou analýzu Zisky kryptoměn podle zemí v roce 2021 Zpráva zahrnovala výpočet celkových zisků z transakcí směny kryptoměn – provedených porovnáním hodnoty výběrů aktiv v amerických dolarech s jejich hodnotou v době vkladu – a jejich rozdělení na základě webového provozu.

Čím více návštěv webu má země, tím vyšší je její odhadovaný podíl na ziscích kryptoměn.

„Není to dokonalé,“ připouští Chainalysis.

„V ideálním případě bychom byli schopni vypočítat zisky na úrovni jednotlivce nebo peněženky spíše než na úrovni služeb, ale tato metodika nám stále poskytuje rozumný odhad celkových příjmů uživatelů kryptoměn v dané zemi.“

Čína ustupuje od kryptoměny

Navzdory svým nedostatkům data ukazují některé zajímavé poznatky pro jednotlivé země – zejména Čínu, která loni začala tvrdě zasahovat proti produkci a používání kryptoměn.

Čína stále zažívá růst zisků kryptoměn ve srovnání s rokem 2020, ale tempo tohoto růstu je více než poloviční oproti jiným zemím a v roce 2022 bude pravděpodobně dále klesat.

Jiné země mají v hodnocení výnosů z kryptoměn vyšší, než by mohl naznačovat jejich HDP, jako je Turecko, Vietnam, Česká republika a Venezuela, které všechny zaznamenaly vyšší hodnocení výnosů z kryptoměn než jejich HDP.

Chainalysis poznamenává, že je to kvůli tomu, že lidé v těchto zemích přijímají kryptoměny pro převody peněz a také reagují na devalvace místní měny.

READ  Robert J. Bob Hajni | nekrolog

To byly podobné důvody, proč se Salvador loni rozhodl spustit zákonné platidlo pro bitcoiny.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.