Astronomové říkají, že kosmické úlomky SpaceX byly vidět nad Seattlem a Portlandem

Tajemná jasná světla, která se ve čtvrtek šířila po nebi severozápadního Pacifiku, nebyla letadla ani meteory, ale spíše trosky z rakety SpaceX.

Přinejmenším to říkali odborníci. Ale ne každý dostal poznámku, takže došlo k velkému zmatku.

„O tom jsme už měli několik hovorů!“ Portlandský úřad národní meteorologické služby Řekl to na Twitteru.

O chvíli později dodal – s výhradou, že nebyl odborníkem na raketovou vědu -, že „široce uváděné jasné objekty na obloze“ vypadaly jako trosky z rakety SpaceX, která „nedokázala vypálit deorbit“.

„Hořící deorbit“ je Technický termín Protože když kosmická loď nejprve obíhá kolem ocasu a vystřelí rakety, než se vrátí do zemské atmosféry.

Jonathan McDowell, astronom z Centra pro astrofyziku na Harvardově univerzitě. Psal na Twitteru Že to, co lidé viděli ve čtvrtek v pacifickém severozápadě, bylo součástí rakety SpaceX Falcon 9 odpálené začátkem března. Řekl, že se trosky vrátily do atmosféry po 22 dnech na oběžné dráze.

Rakety Falcon 9 měly užitečné zatížení a Satelity Ve vesmíru po celá léta. Použil jsem SpaceX Falcon 9 loni, když jsem se stal První soukromá společnost, která vypustila astronauty na oběžnou dráhu.

Pan McDowell napsal, že „vesmírný odpad“ viditelný nad Seattlem byl výsledkem rozpadu, ke kterému došlo asi 30 mil nad místem, kde letěla letadla. Dodal, že trosky Falconu 9 padající na zem byly „nepravděpodobné, že by byly velké“ a pravděpodobně spadly do Skalistých hor poblíž kanadských hranic.

SpaceX je pravidelně vypouštěn na KalifornieA Texas a Florida. Takže pro některé Američany je nyní normální – nebo alespoň normální – vidět neidentifikované střely nebo jejich trosky létat nad jejich hlavami.

Ale pro lidi na severozápadě Pacifiku je to stále divné a matoucí.

READ  Iowa ohlásila 679 nových pozitivních testů na COVID-19 a 6 dalších úmrtí

Zdá se, že scéna ve čtvrtek v noci v metropolitních oblastech Seattle a Portland vzbuzovala více radosti a zmatku než strachu.

Jedna uživatelka si stěžovala, že jí to nějak uniklo. jiný Překvapený O tom, jak online astronomové dokázali tak rychle vyřešit záhadu, dokonce i ve tvaru lodi Uvízl jsem několik dní v Suezském průplavu.

Jiní využili příležitosti a informovali Elona Muska, zakladatele a generálního ředitele společnosti SpaceX.

Jeden uživatel Twitteru, Vince LaVecchia, napsal těsně po 21:00 místního času: „Hmmm … právě jsem vyzvedl toto letadlo letící nad mým domovem v SW Portland.“ „Vložte tweet Vaše střela? „

SpaceX Zdroj Twitter Od pátečního rána se to na záhadné světelné show na severozápadě Pacifiku neváželo. Ani pan Musk, ani NASA. Kalifornskou společnost nebylo možné kontaktovat.

Pracovníci Národní meteorologické služby však zůstali pozdě a tweetovali své astrologické dojmy – a zdánlivě se bavili.

„Trochu podnebí je nepřátelské vůči večerním událostem, ale mlhovina Orion dnes večer vypadá z našeho povrchu nádherně,“ napsala agentura v Seattlu a ukázala na souhvězdí. „Jiný satelit dokázal zachytit výstřel.“

Mike Baker A Nicholas Bogle Burrows Přispějte k hlášení.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *