Astronomové objevili tři mladé planety obíhající kolem dospívajícího slunce v řece hvězd

Když astronomové vypnuli proud mladých hvězd, objevili tři blízké planety podobné Zemi, obíhající kolem mnohem menší verze našeho slunce.

Tým našel horké mladé světy pomocí poznámek od NASATranzitní satelit k průzkumu exoplanet (koza), Podle nové studie v Astronomický deník. Planety obíhají kolem hvězdy zvané TOI 451.

Systém je umístěn v nově objeveném hvězdném proudu, který je méně než 3% života naší sluneční soustavy a sahá přes třetinu oblohy. Takzvané hvězdné řeky vznikají, když gravitační tah naší galaxie, Mléčná dráha, trhá shluky hvězd a trpasličích galaxií a vytváří podlouhlý shluk, který se v čase dále šíří proudem.

„Tento systém kontroluje astronomům spoustu finančních prostředků,“ uvedla vedoucí výzkumná pracovnice Elizabeth Newtonová. tvrzení Pátek. „Je stará pouze 120 milionů let a stará pouze 400 světelných let, což umožňuje podrobná pozorování tohoto mladého planetárního systému. Jelikož existují tři planety dvakrát větší než Země a čtyřikrát větší než Země, jsou velmi slibné cíle pro testování teorií o tom, jak se vyvinula planetární atmosféra. “

toi-451-infographic-1041.png
Tento obrázek ukazuje klíčové vlastnosti TOI 451, systému se třemi planetami, který se nachází 400 světelných let daleko v souhvězdí Eridanus.

Goddardovo vesmírné letové středisko NASA


Pisces-Eridanus, pojmenovaný podle souhvězdí s největším počtem hvězd, zahrnuje 14 souhvězdí – asi 1300 světelných let.

Astronomové zjistili, že je pouze 120 milionů let stará – osmkrát mladší než předchozí odhady. Jeho mladý věk ho činí obzvláště zajímavým pro studium formování a vývoje planet a hvězd.

Hvězda systému TOI 451, známá také jako CD-38 1467, se nachází na Souhvězdí EridanaAsi 400 světelných let daleko. Obsahuje 95% hmoty našeho Slunce, ale je o 12% menší, o něco chladnější a vyzařuje o 35% méně energie.

TOI 451 se točí každých 5,1 dní – pětkrát rychleji než slunce.

Newton řekl: „Slunce nově objevených planet je ve srovnání s naším sluncem jako dospívající. To znamená, že jejich planety se stále mění a vyvíjejí.“

deep-sky-gal-ae-1920.jpg.  jpg
Potok Pisces-Eridanus zabírá 1300 světelných let a rozprostírá se přes 14 souhvězdí a třetinu oblohy. Žluté tečky ukazují umístění známých nebo podezřelých členů s kroužkem TOI 451. Poznámky TESS ukazují, že proud je starý asi 120 milionů let a je podobný slavné skupině Plejády v Býku (vlevo nahoře).

Goddardovo vesmírné letové středisko NASA


Všechny tři planety jsou velmi horké a nehostinné pro život, jak jej známe, a obíhají kolem své hvězdy třikrát blíže než Merkur k našemu slunci. Odhady teploty se pohybují od asi 2200 stupňů Fahrenheita pro hlubší planetu po asi 840 stupňů Fahrenheita pro nejvzdálenější planetu.

Nejbližší planeta obíhá kolem hvězdy zhruba každé dva dny, zatímco nejvzdálenější planeta obíhá zhruba každých 16 dní. Jejich velikost se pohybuje od velikosti Země a Neptunu.

Zatímco mimo naši sluneční soustavu existuje více než 4 000 známých planet, většina z nich je mnohem starší a dále od Země než nově objevená soustava. Podle výzkumného týmu bylo nalezeno sedm dalších mladých systémů s několika tranzitujícími planetami.

Trojice dává astronomům vzácnou příležitost studovat řadu vyvíjejících se planet. Vědci plánují pokračovat ve studiu planet pomocí Hubblova kosmického dalekohledu NASA a jeho plánovaného nástupce Vesmírný dalekohled Jamese Webba„Studovat, jak se vyvíjely systémy jako naše vlastní sluneční soustava.

Newton řekl: „Studiem těchto planet v kontextu jiných planet můžeme syntetizovat obraz o tom, jak se planety formují a vyvíjejí.“

READ  Průzkum nemocnice Cincinnati ohledně vakcíny proti COVID ukazuje, že třetina sester by práci raději ukončila, než aby byla nucena ji přijmout.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *