Astronauti se vydávají na výstupy do vesmíru, aby zvýšili výkon Mezinárodní vesmírné stanice

Přihlaste se k odběru vědeckého zpravodaje CNN Wonder Theory. Prozkoumejte vesmír se zprávami o úžasných objevech, vědeckém pokroku a dalších.CNN

Mezinárodní vesmírná stanice dostává druhou dávku solární energie za měsíc, když dva astronauti NASA podnikají vycházku do vesmíru. K události došlo poté, co kus vesmírného smetí narušil plány na středeční vycházku do vesmíru.

NASA musela zavést 24hodinové zpoždění, aby mohla vesmírná stanice odpálit své trysky, aby se dostala z cesty troskám, které byly identifikovány jako součást Stará ruská raketa. Zavřete srážky ve vesmíru Pověstprotože nízká oběžná dráha Země – oblast, ve které obíhá Mezinárodní vesmírná stanice – je stále více přeplněná satelity a vesmírným smetím.

„Posádka není v žádném bezprostředním nebezpečí,“ poznamenala NASA ve středu na blogu.

Výstup do vesmíru začal ve čtvrtek asi v 8:30 ET a očekává se, že bude trvat asi sedm hodin. Živé vysílání začalo v 7:00 ET na NASA webová stránka.

Astronauti NASA Josh Casada a Frank Rubio instalují solární pole mimo plovoucí laboratoř. Rubio slouží jako Extravehicle 1 a nosí oblek s červenými pruhy, zatímco Casada nosí neoznačený bílý oblek jako Extravehicle 2.

Solární pole se rozmístilo kolem 14:00 ET, čímž byl dokončen primární cíl vesmírné cesty. Rubio a Casada nyní pracují na vyčištění svých přístrojů a dalších nedostatků, než se vrátí do vzduchové komory ISS, aby událost ukončili.

Čtvrteční výstup do vesmíru je jednou z mnoha aktivit zaměřených na instalaci mobilních solárních polí, nazývaných iROSA, za účelem zvýšení elektrické energie na vesmírné stanici.

První ze dvou solárních panelů bude instalován mimo stanici v červnu 2021. V plánu je přidat šest iROSA, které potenciálně zvýší výrobu energie na vesmírné stanici o více než 30 %, jakmile budou všechny v provozu.

Další dvě pole byla dodána na vesmírnou stanici 27. listopadu na palubě komerční zásobovací mise SpaceX Dragon 26, která také Do laboratoře na oběžné dráze nosila semínka zakrslých rajčat a další experimenty. Pole srolované jako koberec váží 750 liber (340 kilogramů) a jsou 10 stop (3 metry) široké.

Casada a Rubio jeden skutečně nainstalovali mimo vesmírnou stanici během výstupu do vesmíru 3. prosince.

Solární pole instalované ve čtvrtek zvýší kapacitu v jednom z osmi energetických kanálů vesmírné stanice, umístěných na přístavním zařízení.

Jakmile bude pole rozebráno a upevněno na místě, bude přibližně 63 stop (19 m) dlouhé a 20 stop (6 m) široké.

Původní solární pole na vesmírné stanici jsou stále funkční, ale poskytují energii již více než 20 let a vykazují známky opotřebení. Po delším vystavení kosmickému prostředí. Pole byla původně navržena tak, aby vydržela 15 let.

Eroze může být způsobena tryskami, které pocházejí jak z trysek stanice, tak z trysek posádky a nákladních vozidel přijíždějících a odjíždějících ze stanice, stejně jako malé úlomky meteoritů.

Nová solární pole jsou umístěna před původními poli. Je to dobrý test, protože zařízení používající stejný design bude napájet části plánované měsíční základny Gateway, což pomůže lidem vrátit se na Měsíc Program Artemis NASA.

Nová pole budou mít podobnou životnost 15 let. Protože se však očekávalo, že degradace v původních matricích bude horší, bude tým sledovat nové matrice. Chcete-li vyzkoušet jeho životnost, protože může trvat déle.

Zatímco americké výstupy do vesmíru pokračují, ruské lety kosmonautů na palubě vesmírné stanice ještě nebyly pozastaveny Detekce úniků chladicí kapaliny Kosmická loď Sojuz MS-22která kotví v ruské části vesmírné stanice.

Únik byl nalezen 14. prosince před plánovanou ruskou výstupem do vesmíru, kdy z lodi Sojuz začala unikat kapalina.

Externí chladicí smyčka chladicí kapaliny Sojuzu je podezřelým zdrojem úniku, podle zprávy z 15. prosince Aktualizace z NASA.

Zatímco posádka vesmírné stanice zůstala v bezpečí, vyšetřování úniku stále pokračuje. Během čtvrteční tiskové konference programový manažer Mezinárodní vesmírné stanice NASA Joel Montalbano řekl, že stále není jasné, co způsobilo 4milimetrovou díru v kosmické lodi, i když to může být kus mobilního odpadu nebo hardwarový problém.

NASA a její ruský protějšek Roskosmos stále posuzují, zda je kosmická loď bezpečná pro přepravu posádky.

Sojuz MS-22 NASA dopravil Rubia a dva ruské kosmonauty na vesmírnou stanici 21. září a měl je vrátit na Zemi v březnu.

READ  Japonská evropská vesmírná mise zachycuje snímky Merkuru

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *