Astronaut zachytí vzácný éterický blesk z vesmírné stanice

Kruhová modrá záře je „přechodnou světelnou událostí“ pozorovanou z Mezinárodní vesmírné stanice v září 2021.

Evropská vesmírná agentura / NASA – T. Sušenky

„Přechodná světelná událost“ zní jako eufemismus pro ducha, ale ve skutečnosti je to krásný úkaz, který je někdy možné vidět z Mezinárodní vesmírné stanice. Astronaut Evropské vesmírné agentury a současný obyvatel Mezinárodní vesmírné stanice Thomas Pesquet sdílel vizi éterické modré záře vycházející z Evropy.

Přechodné události vzplanutí jsou způsobeny blesky v horních vrstvách atmosféry. To se stalo na začátku září a Pesquet tweetoval o tomto týdnuPopsal to jako „velmi vzácnou událost“.

Mezinárodní vesmírná stanice je ideálně umístěna pro studium barevných událostí, které jsou popsány pomocí řady smyšlených jmen, včetně elfů, skřetů a obrů. Fotografové s bystrýma očima to dokázali zachytit ze země, stejně jako s Tyto úžasné pohledy na červené skřety sdílené v roce 2017.

„Vzrušující na tomto blesku je, že ho před několika desítkami let spatřili piloti a vědci nebyli přesvědčeni, že skutečně existuje,“ Řekl Pesquet na Flickru. Rychle vpřed o několik let a můžeme potvrdit, že elfové a orkové jsou velmi skuteční a mohou také ovlivnit naše klima!

Pesquetový obrázek představuje jeden snímek z časového intervalu pořízeného ze stanice. Obraz by byl krásný pouze pro to, jak se křivka Země a blikající světla Evropy objevují níže. Letmá osvětlená událost zachycená v nejjemnějším okamžiku ji posune na další úroveň.

READ  Vědci byli zmateni, protože Země se točí rychleji než obvykle

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *