Aston Martin staví sportovní vůz na zakázku Fernanda Alonsa

Aston Martin staví sportovní vůz na zakázku Fernanda Alonsa

Aston Martin postaví silniční verzi svého sportovního vozu Valor – Valiant – který si osobně objednal pilot Formule 1 Fernando Alonso.

Aston vyrobí 38 Valiantů, které budou s motorem vpředu a poháněny 5,2litrovým motorem V12 se dvěma turbodmychadly o výkonu 745 koní.

Vůz má také kryty kol inspirované těmi, které byly použity na „Muncheru“ Astonu, který měl v roce 1979 katastrofální závod v závodě 24 hodin Le Mans.

Vůz vyrábí specializovaná výrobní divize Aston Martin ‚Q‘, která umožňuje potenciálním majitelům individuálně navrhovat vzhled svých vozů.

„Valour byla neuvěřitelná oslava 110. výročí Aston Martin a přiměla mě k vytvoření extrémnější verze inspirované závodními vozy, která je zaměřena na trať a zároveň nabízí vzrušující jízdu na silnici,“ uvedl Alonso v oficiální tiskové zprávě Astonu.

„Valiant se zrodil z mé vášně pro jízdu do extrému a užil jsem si úzkou spolupráci s týmem Q by Aston Martin na designu i technických specifikacích a věřím, že jsme vytvořili mistrovské dílo.“

Tisková zpráva společnosti Aston také uvedla, že Valiant „pokračuje v silné linii vozů Aston Martin, které poskytují skutečnou intenzitu jízdy na silnici i na okruhu, s ultimátním supersportem Valkyrie, nejzaměřenějším sportovním vozem značky, Vantage a jeho speedsterským bratrem Vantage. Závodní vůz GT3 a samozřejmě nadcházející superauto s motorem uprostřed, Valhalla.

Valkyrie, kterou spolunavrhl Adrian Newey a která je nyní připravena odhalit svůj dokončený hypercar RB17, než opustí Red Bull, uvidí Aston od roku 2025 soutěžit v mistrovství světa vytrvalostních závodů.

Rozhodnutí Astonu vyrábět Valiant přichází v patách společnosti Alpine, která staví verzi Alpine A110 R zaměřenou na trať s názvem „Alpine A110 R Fernando Alonso“.

Aston Martin Valiant

Foto: Aston Martin

V říjnu 2022 Alpine prozradila, že se chystá postavit 32 verzí vozu – počet zvolený tak, aby odrážel Alonsova celková vítězství v Grand Prix do té doby – poté, co se dvojnásobný mistr světa Formule 1 již rozhodl opustit Renault. auto. Výrobce se připojí k Astonu v roce 2023.

READ  Final Fantasy Pixel Remasters přináší na PS4 vylepšení zkušeností, náhodná náhodná setkání a další

Nedávno podepsal novou smlouvu na závody ve Formuli 1 se zeleným týmem po roce 2025, která zahrnovala ještě nedefinovanou roli mimo trať, kterou Alonso popsal jako „životní projekt“ výrobce.

„Valiant je moderní mistrovské dílo,“ řekl Marco Mattiacci, který v roce 2014 krátce působil jako Alonsův šéf v týmu Ferrari ve formuli 1 a nyní je globálním šéfem značky a obchodním ředitelem Aston Martin Lagonda.

„Design Q od Aston Martina, inspirovaný závodní legendou a vytvořený pomocí nejnovější technologie inspirované Formulí 1, exotických materiálů a obsedantního snižování hmotnosti.

„Soustředí se na to, aby řidič dostal skutečně jedinečný, intenzivní a emocionální zážitek z jízdy.

„Velmi dobrá kombinace výkonu, dynamiky zaměřené na trať a intenzity superauta, Valiant ztělesňuje neochvějný závazek Aston Martin vyrábět vzácná a mimořádná auta pro skutečné řidiče.“

Přečtěte si také:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *