Aslani vstupuje do švédské kvalifikace mistrovství světa žen

Fotbal – Mistrovství světa ve fotbale žen – Kvalifikace UEFA – Skupina A – Švédsko vs. Irská republika – Gamla Ullevi, Göteborg, Švédsko – 12. dubna 2022 Švédka Kosovare Asllani slaví svůj první gól Bjorn Larsson Roosevel / TT News Agency

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Göteborg, Švédsko, 12. dubna (Reuters) – Švédsko se stalo prvním evropským týmem, který se kvalifikoval na mistrovství světa žen 2023 v Austrálii a na Novém Zélandu, protože gól Kosovaru Aslani ve druhém poločase zajistil potřebný bod za remízu 1:1 na domácím hřišti. . Irsko v úterý.

Na druhé místo světového žebříčku Švédsko zatlačily Irky, které před přestávkou postoupily přes křídelnici Katie McCabeovou.

Intenzivní tlak Švédska se nakonec vyplatil, když střídající Olivia Schof skvěle přihrála Aslanimu, který v 79. minutě zakroutil míčem a dostal se do čela skupiny A s 19 body po sedmi zápasech.

Výsledek byl stále výborný pro Irsko, které je s osmi body z pěti zápasů třetí ve skupině, dva body za Finskem, které v odloženém zápase porazilo Gruzii 6:0.

Island se předtím vyšplhal do čela skupiny C výhrou 1:0 venku s Českou republikou, která mu zajistila jednobodový náskok před druhým Nizozemskem.

(Tento příběh byl parafrázován tak, aby parafrázoval hlavní název)