Arshad Nadeem je po příjezdu do Pákistánu srdečně vítán

Pákistánská superhvězda Arshad Nadeem přijel do Pákistánu poté, co předvedl fenomenální výkon na olympijských hrách v Tokiu 2020.

Ačkoli atletický atlet nedokázal získat medaili na největším sportovním festivalu na světě, získal si srdce Pákistánců svou nezdolnou vůlí dát Pákistán na mapu s několika prostředky, které měl k dispozici.

Letadlo Arshad Nadeem přistálo v 1:30 na mezinárodním letišti Allama Iqbal v Láhauru.

Na letišti se shromáždilo velké množství sportovních fanoušků, aby Arshada přivítali před jeho příletem. Na letišti ho přijal ministr mládeže a sportu Paňdžáb Rai Timur Khan Bhatti, prezident pákistánské atletické federace, trenéři a sportovci.

Zde stojí za zmínku, že Nadeem skončil při hodu oštěpem na olympiádě v Tokiu 2020 na pátém místě, zlatou medaili si odvezl Ind Neeraj Chopra.

Do světové události se zapsal tím, že se stal prvním pákistánským sportovcem, který se kdy kvalifikoval do finále na jakékoli atletické akci na olympijských hrách.

Nadimovo pořadí se v jednom bodě soutěže vyšplhalo na čtvrté místo v tabulce bodů, ale brzy ho předstihla řada soutěžících sportovců.

Během posledního kola zasáhl Nadim při svém úvodním pokusu 82,91 metru a vrhal 81,98 metru za sekundu. Ale jeho poslední hod byl považován za faul a skončil pátý.

Indický Neeraj Chopra získal zlato rekordním hodem oštěpem 87,58 metru. Stal se prvním atletickým atletem v Indii, který získal zlatou medaili na olympijských hrách. Na vítězném stupínku Chopra následovali Chekup Vadelic a Vyeclav Vesely, kteří získali stříbrnou a bronzovou medaili.

Indická vláda vynaložila na Chopru obrovské množství peněz. Pro srovnání, peníze vynaložené na přípravy Arshada Nadima pocházely hlavně od jeho pracujícího otce.

Pákistánská vláda vyčlenila na jeho přípravu nepatrnou částku peněz, přestože si posledních šest let vydělává pro zemi dobré jméno.

READ  Ve výdajích na výzkum a vývoj může být těžké najít úspěch

peněžní odměna

Jako uznání jeho sportovního úsilí vláda Paňdžábu vyhlásila peněžní odměnu 1 milion rupií Arshadovi Nadeemovi za jeho vynikající výkon na olympijských hrách v Tokiu. Ministr sportu Paňdžábu Rai Timur Khan Bhatti řekl: „Arshad Nadeem je první pákistánský atletický atlet, který se kvalifikoval přímo [for Olympics]. “

Předseda vlády Rai Taimur Khan Bhatti Sardar Usman Buzdar předá peněžní ceny Arshadovi Nadeemovi spolu s olympionikem Talha Talebem a horolezcem Shahruzem Kašmírem, aby byl každý Pákistánec hrdý na své vynikající výkony.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.