Ariston říká, že trh s kotli v letošním roce v Maďarsku poroste

Fotografie Vlada Espace / Shutterstock.com

Zatímco rok 2020 způsobil v Maďarsku pokles trhu s kotli o 8–10%, rok 2021 by podle tiskové zprávy společnosti Ariston Thermo Hungária mohl být rokem boomu opět díky řadě vládních programů podporujících stavbu a renovaci domů.

Společnost tvrdí, že v posledních letech se výstavba nových domů v Maďarsku dramaticky zvýšila, zejména kvůli rostoucí životní úrovni, změnám v právním systému a sociální podpoře rodin, a dodává, že epidemie koronavirů tento trend výrazně zpomalila.

Společnost Otthon Melege (program Warm Home), bezúročné půjčky vydané MFB a CSOK (program podpory rodinného bydlení) také poskytují příležitost více rodinám využívat energeticky účinná a ekologická řešení vytápění, tvrdí společnost.

Podle generálního ředitele společnosti Ariston Thermo Hungária Maďarsko v posledních letech zaostávalo za ostatními východoevropskými zeměmi, pokud jde o špičková řešení.

Gabor Pavik uvedl, že 49% domácností v Maďarsku používá individuální vytápění s plynovým zařízením, což znamená, že role kondenzačních kotlů zůstane prioritou. V této oblasti si Maďarsko vede také dobře ve srovnání se sousedními zeměmi. Ale v tepelných čerpadlech jsme pozadu za Polskem a Českou republikou.

Tepelná čerpadla, hybridní systémy a obnovitelné zdroje však neustále zvyšují svůj podíl na trhu, takže Maďarsko to může v příštích dvou letech dohnat.

Generální ředitel rovněž uvedl, že ačkoli uplynulý rok nepřinesl žádné významné výsledky v oblasti domácího prodeje, očekává se, že roky 2021 a 2022 budou roky růstu. V letošním roce se začne rozvíjet nejen nová výstavba, ale také trh s renovacemi, což se projeví hlavně ve výměně starých kotlů.

Předpokládá se, že hlavním nárůstem na domácím trhu bude prodej kondenzačních kotlů a tepelných čerpadel, který bude pokračovat i po roce 2022. Program Výměna kotle hraje významnou roli při výměně kotlů, což podporuje zavádění moderních technologií vytápění v Maďarsko od svého uvedení na trh.

READ  Ceny českých výrobců v srpnu zrychlují

Budoucí výkon maďarského trhu s kotli do značné míry závisí na neustálém zlepšování hospodářského výhledu země, což bude mít dopad na poptávku po náhradách a na rezidenční a nebytovou stavební činnost. Společnost konstatuje, že fiskální stimulační plány budou i nadále silně ovlivňovat prodej, stejně jako v posledních letech, zejména na trhu kondenzačních kotlů.

Podpora budapešťského obchodního časopisu

Výroba lisu hodného jména je nákladná věc. Už 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete věřit, které jsou věcné, přesné a prezentované bez obav nebo preferencí.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil pokračovat v excelování, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zúčastněné strany a jejich čtenáře.

Rádi bychom nabídli stejnou příležitost našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, jak a jak často nám budete posílat své příspěvky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *