Argentinský prezident Javier Miley se na závěr své cesty po Evropě setkává s českými lídry

Argentinský prezident Javier Miley se na závěr své cesty po Evropě setkává s českými lídry

PRAHA (AP) — Argentinský prezident Javier Milley, samozvaný anarchokapitalista, zakončil v pondělí svou krátkou návštěvu tří členských států Evropské unie návštěvou České republiky.

Milley se setkal s českými lídry, včetně svého protějšku, generála ve výslužbě Petra Pavla a konzervativního premiéra Petra Fialy, a hovořil na konferenci o tom, jak se vypořádat s neefektivní vládou.

Na prvním místě programu byla podpora obou zemí Ukrajině, bilaterální spolupráce v oblasti obchodu, technologií, obrany a dalších oblastí a obchodní dohoda mezi Evropskou unií a zeměmi latinskoamerického obchodního bloku Mercosur.

Po schůzce Miley a Pavel učinili pouze krátká prohlášení a nekladli žádné otázky.

„Společně podporujeme (ukrajinského) prezidenta Volodymyra Zelenského proti brutální ruské agresi a zároveň souhlasíme s tím, že Izrael má právo se bránit proti terorismu,“ řekla Miley prostřednictvím překladatele.

Pavel řekl, že věří, že Argentina se v budoucnu stane jedním z globálních partnerů NATO.

„Jsem šťastný, že Argentina je připravena nést svůj díl odpovědnosti za globální bezpečnost,“ řekl Pavel.

Zdůraznil důležitost uzavření obchodní dohody mezi Evropskou unií a Mercosurem. Řekl: „Česká republika a Argentina patří mezi země, které věří, že volný a otevřený obchod přispívá nejen k ekonomické prosperitě, ale také k bezpečnosti.“

Miley, známý svým nefiltrovaným způsobem vyjadřování, byl loni zvolen na základě slibu reformovat argentinskou problémovou ekonomiku.

Jeho úsporná opatření vyvolala v jihoamerické zemi vlny protestů, přičemž demonstranti tvrdili, že škrty vystavily chudé větší riziko a ohrozily veřejné univerzity. Miley také rozzlobil aktivisty za lidská práva poté, co nazval potraty „vraždou“ a kritizoval feministické hnutí v zemi jako „genderový ideologický kult“.

Český premiér po jejich schůzce řekl, že sdílejí podobné názory na klíčové bezpečnostní otázky, „což dokumentovala argentinská podpora Ukrajině“.

Cesta do Prahy přichází po návštěvě Německa na setkání s německým kancléřem Olafem Schulzem a po kontroverzní cestě do Španělska, kde Milley neplánovala setkání s vysokými vládními úředníky, uprostřed diplomatické krize, která zachvátila spojence. na dlouhou dobu.

READ  Kterých sedm zemí EU po přistoupení Chorvatska k euru stále používá svou vlastní měnu?

Milleyho doprovázel ministr obrany Luis Alfonso Petri, který se svou českou protějškem Janou Černochovou podepsal memorandum o porozumění ohledně spolupráce v obranném průmyslu.

Miley byl přivítán, když dorazil přednést svůj projev do paláce Zoven v centru Prahy, kde se poblíž shromáždilo mnoho demonstrantů.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *