Argentinka Miley se setkává s německými představiteli na kontroverzním turné po Evropě

MEXICO CITY – Argentinský prezident Javier Miley, sebezvaný anarchokapitalista, se v neděli v Berlíně setkal s německými představiteli v rámci svého pokračujícího turné po Evropě, které bylo přivítáno oslavami a hněvem.

Na nedělním setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem oba lídři diskutovali o radikálních ekonomických transformacích Argentiny a „důležitosti přítomnosti důležitých nerostů“ – pravděpodobně argentinských nerostných zdrojů. Obrovské zásoby lithia používaného při globální energetické transformaci – Manuel Adrone, mluvčí Miley, napsal v neděli v prohlášení.

„Setkání mezi prezidentkou Miley, kancléřem Shultzem a jejich týmy ukázalo dva vizionářské vůdce s podobnými principy a hodnotami v mezinárodní politice a zaměřené na řešení klíčových geopolitických výzev Západu,“ napsal Adroni.

Německá vláda v krátkém prohlášení v neděli uvedla, že vůdci hovořili o důsledcích, které by radikální ekonomické škrty Miley mohly mít na Argentince, a uvedla, že Schulz připomněl Miley, jak je důležité udržovat „sociální soudržnost“, zatímco se vůdce snaží kontrolovat silnou inflaci. v Argentině.

Na programu byla také jejich pokračující podpora Ukrajině a Izraeli, obchodní dohoda mezi Evropskou unií a zeměmi latinskoamerického obchodního bloku Mercosur a podle argentinské vlády obavy o demokracii v nadcházejících venezuelských volbách.

Politika a styl středo-levicového vůdce Schulze ostře kontrastují s politikami a stylem argentinského prezidenta.

Miley, pravicová osobnost známá svým nefiltrovaným způsobem vyjadřování, byla loni zvolena na základě slibu, že napraví argentinskou problematickou ekonomiku a „udělá Argentinu znovu skvělou“.

Jeho úsporná opatření rozdmýchala vlny masových protestů v jihoamerické zemi s demonstranty Říkají, že škrty vystaví chudé většímu riziku A já mám Veřejným vysokým školám hrozí zánik. Miley také vyvolala hněv Lidskoprávní aktivisté Poté, co popsal potraty jako „vraždu“ a kritizoval feministické hnutí v zemi jako „genderový ideologický kult“.

Schultzův mluvčí Stephen Hebstreit v pátek řekl, že půjde o „velmi krátkou pracovní návštěvu na žádost argentinského prezidenta“ a že Miley „jasně odmítla“ uspořádat tiskovou konferenci. Pozdrav s vojenskými poctami a společná tisková konference původně oznámené německou vládou byly později zrušeny.

READ  Euro 2024: Čech zachraňuje Česko v remíze proti odvážné Gruzii

Setkání přišlo poté, co Miley v sobotu v německém přístavním městě Hamburk převzala cenu od neoliberální nadace Augusta von Hayeka za „osvobození obyvatel z pout“ a obnovení „naději“. V projevu při přebírání ceny Miley prohlásil, že porazil „socialisty“ „největší fiskální úpravou v argentinské historii“. Setkal se s skandováním „Svoboda!“ ve španělštině.

Mezitím proběhly malé protesty mimo slavnostní předávání cen a setkání mezi Miley a Schultzem, přičemž demonstranti nesli nápisy „Pryč s Miley, pryč s krajně pravicovou vládou“ a „Argentina není na prodej“ ve španělštině a němčině.

Ocenění a demonstrace podtrhly reputaci Miley jako polarizující globální postavy, která podporuje obdiv k některým a nenávist k jiným.

Cesta do Německa přichází po A Kontroverzní cesta do ŠpanělskaMiley neudělala žádné plány na setkání s vysokými vládními úředníky uprostřed Diplomatická krize Invaze starých spojenců.

Místo toho se Miley setkala s madridskou mocnou pravicovou regionální prezidentkou Isabel Díaz Ayuso, otevřenou oponentkou španělského středolevého premiéra Pedra Sancheze. Miley se setkala s jásajícími davy v některých částech Madridu.

Vytvořil jsem Miley A Počet diplomatických sporů Svým otevřeným stylem a kontroverzními názory od doby, kdy se loni v prosinci stal prezidentem. V pondělí by měl dorazit do Česka, kde se setká s českými lídry.

Novinářka Associated Press Isabel Debre přispěla k této zprávě z Buenos Aires v Argentině.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *