Argentina, Nepál a další zaznamenávají rychlý nárůst v případech, jako je Indie

Pacientka dostává kyslík, zatímco čeká před nemocnicí v Káthmándú v Nepálu 13. května 2021. Vládním nemocnicím v zemi chybí lůžka pro pacienty Covid-19.

Sunil Pradhan | Agentura Anadolu Getty Images

Indie je v současné době v epicentru globální pandemie koronavirů – ale není to jediná země, kde se ohnisko Covid-19 zhoršuje.

Podle údajů shromážděných Univerzitou Johna Hopkinse v Argentině v Latinské Americe až po Nepál v Asii zaznamenalo v posledních týdnech rekordní nárůst případů COVID také mnoho dalších zemí.

Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, generální ředitel Světové zdravotnické organizace, vyjádřil znepokojení nad zdravotní krizí, která zuří po celém světě.

„Indie má stále velké obavy … ale není to jen Indie, která má naléhavé potřeby.“ Uvedl to v tiskové zprávě tento měsíc.

Nárůst infekcí nastal, protože očkovací operace se po celém světě stále lišily. Vyspělé země jako Spojené státy a Velká Británie obecně postupují v očkování svých populací, zatímco chudší země v Africe a v některých částech Asie zaostávají kvůli omezené nabídce injekcí.

Zde je pohled na některá místa, kde je vysoký výskyt COVID-19.

Argentina

  • Kumulativní případy: Více než 3,5 milionu k 23. květnu, podle údajů Hopkins.
  • Kumulativní úmrtí: více než 74 000 ke dni 23. května, ukazují Hopkinsova data.
  • Očkování: Podle našeho světa v datech přibližně 19,25% populace dostalo alespoň jednu dávku.

V posledních několika týdnech vytvořila Argentina rekordy Denních případů a úmrtí, což přimělo orgány k zavedení nových opatření blokování, která budou pokračovat až do konce května.

Opatření, která vstoupila v platnost o víkendu, zahrnují zavírání nepotřebných škol a společností, jakož i zákaz společenských, náboženských a sportovních akcí. Informovala agentura Reuters.

Hopkinsova data ukázala, že hlášené případy rychle vzrostly z méně než 5 000 denně začátkem března na rekordní maximum více než 39 000 minulou středu. Podle údajů se také zvýšil počet obětí ze 112 1. března na 744 minulé úterý.

Zhoršující se epidemie přemohla argentinský systém zdravotní péče a prezident Alberto Fernandez byl minulý čtvrtek citován slovy: „Žijeme v nejhorší chvíli od začátku epidemie.“

Očkování v zemi postupuje pomalu, podle sčítacího webu Náš svět v datech dostalo alespoň jednu dávku přibližně 19% populace 45 milionů.

Nepál

Mnoho lidí v Nepálu obviňovalo migrující pracovníky vracející se z Indie z rychlého nárůstu případů Covid-19, Zprávy NBC News. Mnoho z navrátilců Zpráva uvedla, že Nepálci přišli o práci a příjem, když byly části Indie uzavřeny, aby potlačily druhou vlnu infekcí.

Hopkinsova data ukázala, že to způsobilo, že se denní případy v Nepálu zrychlily z méně než 200 na začátku dubna na rekordní maximum přes 9300 v polovině května.

Nepál se snaží zajistit vakcíny Covid. Země začala očkovat své obyvatele v lednu B. AstraZeneca Vakcína poskytovaná Indií a Covaxem, globální aliancí, která si klade za cíl distribuovat vakcíny spravedlivě, Informovala agentura Reuters. Podle zprávy však jihoasijské zemi doposud nedocházelo k výstřelům s Indickým institutem séra, které by dodaly dávky, které Nepál požadoval.

Indie zastavila vývoz Covid vakcíny, protože upřednostňují své místní potřeby.

dvě moře

Nedávné propuknutí v zemi přispělo ke zvýšení obav o účinnost vakcín od společností Sinopharm a Sputnik. To platí zejména proto, že ostatní vysoce očkované země – například Izrael a Spojené království – které se spoléhají hlavně na záběry vyvinuté na Západě, hlásily pokles případů.

Zdá se, že Čína minulý měsíc naznačila, že čínské vakcíny „nemají příliš vysokou míru ochrany“. Úředník, který komentář učinil, se později pokusil tyto komentáře odvolat a řekl Bylo to nepochopeno.

V Bahrajnu však počet hlášených úmrtí denně zůstal – a zvýšil – značně nízký, i když počet infekcí rychle vzrostl.

Tchaj-wan

  • Kumulativní případy: podle údajů Hopkins více než 4300 k 23. květnu.
  • Kumulativní úmrtí: přinejmenším od 23. do 23. května, ukazují Hopkinsova data.
  • Očkování: Podle našeho světa v datech dostalo přibližně 0,14% populace alespoň jednu dávku.

Před posledním vzkříšením Tchaj-wan je široce chválen za svůj úspěch Zahrnuje šíření Covid-19 bez úplného uzamčení.

Hopkinsova data ukázala, že asi 24 milionů ostrovů zaznamenalo pouze 1128 případů – drtivá většina z nich byla importována – a 12 úmrtí do konce dubna. Data však ukázala, že počet denních případů minulý týden překročil 200.

Tato čísla zůstávají ve srovnání s většinou zemí a teritorií po celém světě mnohem nižší, ale představují milník pro Tchaj-wan, protože před nedávným vzestupem pokračoval každodenní život převážně jako obvykle.

Některé zprávy v médiích Vinil Tchaj-wan z obnoveného ohniska.

Tchajwanské úřady zmírnily požadavky na karanténu pro členy posádek leteckých společností v polovině dubna; V blízkosti mezinárodního letiště Taoyuan byl nalezen hotel, který ubytoval letové posádky v karanténě spolu s dalšími návštěvníky – což vedlo k hromadě infekcí v poslední epidemii.

Úřady od té doby zavedly nová pravidla pro distancování se od společnosti, která omezovala společenské akce, uzavřela některé podniky a zpřísnila omezení na hranicích.

Tchaj-wan, který má jednu z nejnižších zaočkovaností na světě, se snaží zintenzivnit úsilí o očkování své populace.

READ  Léčba vypadávání vlasů: Rozmarýnový olej může podporovat růst vlasů

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *