Archery GB a UK Sport rozšiřují v Africe střelbu ze zpětné kuše

Archery GB a UK Sport rozšiřují v Africe střelbu ze zpětné kuše

Tým mezinárodních vztahů UK Sport podporuje práci Archery GB při propagaci a rozvíjení lukostřelby v afrických zemích, přičemž využívá sílu sportu k inspiraci k pozitivní změně.

Cílem projektu ve spolupráci s World Archery, World Archery Europe a programem Evropské unie Erasmus je rozvíjet para lukostřelbu napříč třemi základními pilíři tréninku, rozhodčího a soutěžního výkonu s cílem rozšířit účast v para lukostřelbě po celém světě. . kontinent.

Součástí projektu byl arbitrážní seminář v Ugandě v dubnu 2022, po kterém pro tři nejlepší kandidáty následovalo pozorování rozhodčího na European Para Archery Cup v Novém Městě v České republice v červenci. Dále proběhly e-learningové programy pro střelecké instruktory a jejich dovednosti a v září v keňském hlavním městě Nairobi školicí seminář, kterého se zúčastnilo 11 instruktorů ze 7 afrických zemí.

Se zaměřením na zvýšení počtu instruktorů střelby v afrických zemích přišel jeden z vrcholů programu na začátku listopadu, kdy instruktoři ze semináře v Nairobi cestovali do Spojeného království, aby získali pracovní zkušenosti s programem GB para, pořádaným společností GB Shooting. ve Sportovním centru The National v Lilleshall.

Pouze jedna africká země – Jižní Afrika – vyslala střelce na paralympiádu v Tokiu v roce 2020, takže tento projekt je zásadní pro zvýšení kapacity v afrických zemích poskytovat programy střelby z kuše a zlepšit přístup ke sportu s cílem zvýšit zastoupení v budoucích mezinárodních soutěžích. a paralympiádu.

JP Athlete sleduje africký trenér

Hilda Gibson, ředitelka mezinárodních vztahů Archery GB, řekla: „Tento projekt spolu s předchozími mezinárodními partnerskými projekty vyškolil celkem 56 střeleckých instruktorů a 7 rozhodčích v 15 zemích.

„Nyní vidíme, že v mnoha z těchto zemí jsou lidé se zdravotním postižením vítáni v lukostřelbě. Čtyři země (plus Jižní Afrika) mají jako součást své budoucí strategie instruktory s mnoha školeními a aktivní program rozvoje lukostřelby. Jak lukostřelec, tak instruktor při střelbě The první šíp a zasažení cíle je nakažlivé a je skvělé být toho součástí.“

READ  Alex Ayala končí tenisovou sezónu 2021 na Floridě

Paul Evans, britský sportovní poradce pro mezinárodní vztahy, řekl: Para lukostřelba je jedním z nejinkluzivnějších sportů na světě a mnoho lidí, kteří se nemohou věnovat jiným sportům, se může věnovat lukostřelbě z kuše. Ve svém jádru je to sport vybudovaný na učenlivém přístupu a duchu inkluzivity.

„Proto je tak inspirativní být součástí tohoto projektu školit první semi-trenéry v afrických zemích a pomáhat rozvíjet tento sport na celém kontinentu.

„Tento projekt je skvělým příkladem síly mezinárodních partnerských projektů inspirovat změny, zlepšit přístup ke sportu a využít vedení, odbornost a zkušenosti Spojeného království ke sdílení osvědčených postupů a budování vztahů mezi zeměmi po celém světě.“

Britští a afričtí trenéři a sportovci v Lilleshall

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *