Archery GB a UK Sport rozšiřují v Africe střelbu ze zpětné kuše

Tým mezinárodních vztahů UK Sport podporuje práci Archery GB při propagaci a rozvíjení lukostřelby v afrických zemích, přičemž využívá sílu sportu k inspiraci k pozitivní změně.

Cílem projektu ve spolupráci s World Archery, World Archery Europe a programem Evropské unie Erasmus je rozvíjet para lukostřelbu napříč třemi základními pilíři tréninku, rozhodčího a soutěžního výkonu s cílem rozšířit účast v para lukostřelbě po celém světě. . kontinent.

Součástí projektu byl arbitrážní seminář v Ugandě v dubnu 2022, po kterém pro tři nejlepší kandidáty následovalo pozorování rozhodčího na European Para Archery Cup v Novém Městě v České republice v červenci. Dále proběhly e-learningové programy pro střelecké instruktory a jejich dovednosti a v září v keňském hlavním městě Nairobi školicí seminář, kterého se zúčastnilo 11 instruktorů ze 7 afrických zemí.

Se zaměřením na zvýšení počtu instruktorů střelby v afrických zemích přišel jeden z vrcholů programu na začátku listopadu, kdy instruktoři ze semináře v Nairobi cestovali do Spojeného království, aby získali pracovní zkušenosti s programem GB para, pořádaným společností GB Shooting. ve Sportovním centru The National v Lilleshall.

Pouze jedna africká země – Jižní Afrika – vyslala střelce na paralympiádu v Tokiu v roce 2020, takže tento projekt je zásadní pro zvýšení kapacity v afrických zemích poskytovat programy střelby z kuše a zlepšit přístup ke sportu s cílem zvýšit zastoupení v budoucích mezinárodních soutěžích. a paralympiádu.

JP Athlete sleduje africký trenér

Hilda Gibson, ředitelka mezinárodních vztahů Archery GB, řekla: „Tento projekt spolu s předchozími mezinárodními partnerskými projekty vyškolil celkem 56 střeleckých instruktorů a 7 rozhodčích v 15 zemích.

„Nyní vidíme, že v mnoha z těchto zemí jsou lidé se zdravotním postižením vítáni v lukostřelbě. Čtyři země (plus Jižní Afrika) mají jako součást své budoucí strategie instruktory s mnoha školeními a aktivní program rozvoje lukostřelby. Jak lukostřelec, tak instruktor při střelbě The první šíp a zasažení cíle je nakažlivé a je skvělé být toho součástí.“

READ  Kanaďan Olivier Michaud se po dvou dekádách, kdy poprvé soutěží, vrací do světa mládeže jako trenér brankářů

Paul Evans, britský sportovní poradce pro mezinárodní vztahy, řekl: Para lukostřelba je jedním z nejinkluzivnějších sportů na světě a mnoho lidí, kteří se nemohou věnovat jiným sportům, se může věnovat lukostřelbě z kuše. Ve svém jádru je to sport vybudovaný na učenlivém přístupu a duchu inkluzivity.

„Proto je tak inspirativní být součástí tohoto projektu školit první semi-trenéry v afrických zemích a pomáhat rozvíjet tento sport na celém kontinentu.

„Tento projekt je skvělým příkladem síly mezinárodních partnerských projektů inspirovat změny, zlepšit přístup ke sportu a využít vedení, odbornost a zkušenosti Spojeného království ke sdílení osvědčených postupů a budování vztahů mezi zeměmi po celém světě.“

Britští a afričtí trenéři a sportovci v Lilleshall

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.