Archeologové se ponoří do lidského chování na Mezinárodní vesmírné stanici: NPR

„Přinesením archeologických pohledů do aktivní vesmírné domény jsme první, kdo ukazuje, jak lidé přizpůsobují své chování zcela novému prostředí,“ řekl o experimentu docent Justin Walsh z Chapman University.

NASA


Skrýt popisek

Přepínač titulků

NASA

„Přinesením archeologických pohledů do aktivní vesmírné domény jsme první, kdo ukazuje, jak lidé přizpůsobují své chování zcela novému prostředí,“ řekl o experimentu docent Justin Walsh z Chapman University.

NASA

Skupina výzkumníků zahájila vůbec první archeologickou studii lidí ve vesmíru, která sleduje životy posádky žijící na Mezinárodní vesmírné stanici.

Zkušenost, která bude analyzovat a dokumentovat vše, co je jedinečné.“Malá komunita v malém světěTento týden vedou toto úsilí docenti Alice Gorman z Flinders University v Austrálii a Justin Walsh z Chapman University v Kalifornii.

řekl Walsh prohlášení

„Přinesením archeologických pohledů do aktivní vesmírné domény jsme první, kdo ukazuje, jak lidé přizpůsobují své chování zcela novému prostředí,“ dodal.

V průběhu projektu bude tým zkoumat, jak se vesmírná kultura objevila a vyvíjela od otevření Mezinárodní vesmírné stanice v listopadu 2000, a dopady na vývoj dlouhodobých misí na palubě k řešení technických, inženýrských nebo lékařských problémů. .

„Co si obvykle neuvědomují, je, že každý z těchto problémů má sociální a kulturní dimenze – a pokud budou tyto problémy ignorovat, jejich řešení nebudou optimální,“ vysvětlil výzkumný tým. Cvrlikání.

Walsh a Gorman doufají, že se jim podaří vyřešit několik zásadních otázek, které si dříve nepoložili jiní archeologové související se Zemí v terénu, včetně: Jak se členové posádky vzájemně ovlivňují, s vybavením a místy pocházejícími z jiných kultur? Jak materiální kultura odráží pohlaví, rasu, třídu a hierarchii na Mezinárodní vesmírné stanici? Jak prostory a předměty rámují interakce konfliktu nebo spolupráce? Jak členové posádky změnili vesmírnou stanici, aby vyhovovala jejich potřebám nebo přáním? Jaké jsou dopady mikrogravitace na rozvoj společnosti a kultury?

READ  Somerville se stalo nejnovějším městem v Massachusetts, které věnuje masky ve veřejných vnitřních prostorách

Místo toho, aby se hrabal v prastaré hlíně, aby odhalil tajemství toho, jak kdysi žily minulé společnosti, začne výzkumný tým zaměřený na vesmír s průzkumem „archeologického naleziště“ prostřednictvím série metr dlouhých snímků pořízených členy posádky na palubě International Space. Stanice.

Rozdělením lokality do sítě čtverců podél zdí stanice vědci tvrdí, že lépe porozumí celému místu.

„Místo toho, abychom ji vykopali, abychom odhalili nové vrstvy půdy představující různé okamžiky v historii lokality, budeme ji fotografovat každý den, abychom zjistili, jak byla používána a jak se měnila v průběhu času,“ vysvětlil Gorman.

První fáze experimentu potrvá 60 dní a budou publikovány aktualizace o archeologickém projektu Mezinárodní vesmírné stanice webová stránka.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.