Archeologové našli poblíž Pompejí unikátní ceremoniální auto archeologie

Archeologové objevili jedinečný římský slavnostní vůz z vily u Pompejí, města pohřbeného při sopečné erupci v roce 79 n. L.

Téměř úplně zachovaný čtyřkolový vůz ze železa, bronzu a cínu byl nalezen poblíž stájí starobylé vily v Civita Juliana, asi 700 metrů severně od starobylých zdí Pompejí.

Massimo Osana, odcházející ředitel archeologického naleziště v Pompejích, uvedl, že vozík byl prvním svého druhu, který byl v této oblasti objeven, což dosud vedlo k funkčním vozidlům používaným k přepravě a práci, nikoli však ke slavnostním ceremoniím.

„Jedná se o mimořádný objev, který zvyšuje naše chápání starověkého světa,“ řekla Osana a dodala, že vůz by doprovázel slavné okamžiky komunity, jako jsou přehlídky a průvody.

Ministerstvo kultury to popsalo jako jedinečný, bezprecedentní objev Itálie.

Pompeje, které se nacházejí 14 mil jihovýchodně od Neapole, byly domovem asi 13 000 lidí pohřbených pod popelem, štěrkem, pemzou a prachem, protože odolaly erupční síle ekvivalentní několika atomovým bombám.

Asi dvě třetiny 66 hektarového (165 akrů) starého města byly odkryty. Ruiny byly objeveny až v 16. století a organizované vykopávky začaly kolem roku 1750.

Italský ministr kultury Dario Franceschini uvedl: „Pompey nás svými objevy i nadále udivuje a bude tak činit mnoho let, o 20 hektarů kopání dále.“

Pompeje jsou vzácným dokumentem řecko-římského života, jednou z nejznámějších italských atrakcí a místem světového dědictví UNESCO.

READ  Cestu Rona DeSantise do zahraničí financuje skupina, kterou floridská republikánská strana opovrhuje

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *