Apple uvolní předplatné podcastů příští měsíc

Apple potvrdil, že podcast bude její Zobrazit další předplatné. Společnost přidává placené předplatné do své aplikace Podcasts, aby uživatelé podcastů mohli účtovat svým posluchačům obsah přímo. Nová funkce bude přidána do aplikace Podcasty v květnu a bude k dispozici ve 170 regionech a zemích.

Každý tvůrce podcastů bude moci nastavit své vlastní sazby a také to, co je zahrnuto v předplatném. Například placení předplatitelé mohou získat nabídky bez reklam, exkluzivní bonusový obsah nebo přednostní přístup k novým epizodám. Tvůrci podcastů mohou také nabízet bezplatné zkušební verze a ukázkové epizody, aby přilákali nové předplatitele.

Kromě předplatného Apple uvede přepracovanou aplikaci Podcasts s nadcházející aktualizací iOS 14.5. Nejnovější verze aplikace přijde s novou funkcí „Kanály“, která doporučí „sbírky přehlídek vytvořených autory s jedinečnými názvy, popisy a uměleckými díly.“ Některé kanály budou zdarma, jiné budou placeny. Apple říká, že kanály usnadní posluchačům objevování nových pořadů a umožní podcastu nabídnout předplatitelům další výhody.

jablko

Aktualizovaná aplikace také vylepšila funkce vyhledávání a přepracovala vstupní stránky pro každou show a epizodu. Apple také usnadnil posluchačům přechod na nové pořady pomocí nového tlačítka Smart Play. „Nové tlačítko Smart Play pomáhá posluchačům automaticky spouštět přehlídky epizod z nejnovější epizody a seriály od začátku každé série,“ vysvětluje Apple.

Přechod společnosti Apple k placeným podcastům přichází s rostoucí konkurencí zvuku. Facebook oznámil několik nových sociálních hlasových funkcí, včetně spolupráce Se Spotify Zpřístupnění souborů podcast přímo v jeho aplikaci. Apple také vyzkoušel své podcasty. Longtime Beats1 hostil sérii DJ Zane Lowe Z rozhovorů S umělci od roku 2019. Začátkem tohoto měsíce byla společnost spuštěna Doprovodný podcast Propagovat skutečný kriminální dokument na Apple TV + Čára.

Apple nabídne analytiku jako součást Apple Podcasters Programu za 19,99 $ ročně.

jablko

Předplatné může společnosti Apple poskytnout obrovskou výhodu oproti konkurenci. Až dosud se tvůrci podcastů museli spoléhat na to, že externí platformy jako Patreon nabízejí posluchačům placené výhody. Ale zavedením předplatného do svého podcastového systému Apple zjednodušuje proces pro showrunery. Kromě předplatného nabízí Apple také novou službu pro tvůrce podcastů za 19,99 $ ročně Program Apple Podcasters. Tento program poskytne tvůrcům podcastů přístup k analytice, nástrojům pro správu epizod a dalším funkcím, které jim pomohou spravovat jejich nabídky.

Samozřejmě, stejně jako v App Storu, přístup k předplatným také vyžaduje, aby tvůrci souhlasili s provizí společnosti Apple. Podle smlouvy o programu Apple Podcasters zveřejněné uživatelem Twitteru a správcem podcastu Matt Medeiros, Apple získá 30% snížení předplatného podcastů pro první rok a 15% snížení pro každý rok poté, kromě ročního poplatku 19,99 $. Struktura poplatků je podobná šabloně používané pro předplatné App Store. Může to ale stále překvapit komunitu podcastů, kde jsou placená předplatná méně obvyklá. Provize společnosti Apple byly v posledních letech také zdrojem kontroverze v komunitě vývojářů a některé se zaměřují Protimonopolní audit Ve společnosti.

Aktualizováno o podrobnosti struktury provizí společnosti Apple.

Všechny produkty doporučené společností Engadget jsou ručně vybírány naším redakčním týmem, nezávisle na mateřské společnosti. Některé z našich příběhů obsahují odkazy affiliate partnerů. Pokud něco koupíte prostřednictvím jednoho z těchto odkazů, můžeme získat provizi za přidružení.

READ  Každá hra z The Wholesome Direct 2022 se mění

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.