Apple říká, že iMessage na Androidu nám „ublíží více, než nám pomůže“

Apple ví, že modré bubliny iMessage jsou obrovskou překážkou pro lidi, kteří přecházejí na Android, a proto se služba nikdy neobjevuje v mobilním operačním systému Google. To je podle svědectví a e-mailů od zaměstnanců Apple, včetně některých vedoucích pracovníků na vysoké úrovni, které byly zveřejněny v Stíhat Z epických her Jako součást svého právního sporu S výrobcem iPhone.

Epic tvrdí, že Apple se vědomě snaží zamknout zákazníky do svého hardwarového ekosystému a že iMessage je jednou z hlavních služeb, které mu v tom pomáhají. Na podporu svého argumentu uvádí komentáře senior viceprezidenta společnosti Apple pro internetový software a služby Eddieho Q, senior viceprezidenta softwarového inženýrství Craiga Federighiho a kolegu Apple Phila Schillera.

„Č. 1 je nejtěžší.“ [reason] Opustit aplikaci Apple Univers je iMessage … iMessage je na vysoké úrovni uzamčení, “uvedl v roce 2016 do e-mailu nejmenovaný bývalý zaměstnanec společnosti Apple a vyzval Schillera, aby odpověděl, že„ přesunutí aplikace iMessage do systému Android by nám více ublížilo než pomohlo nám, “vysvětluje tento e-mail.“

iMessage pro Android jednoduše odstraní [an] Podle Epického profilu to bylo Federighiho znepokojení. Ačkoli se v průběhu let objevila řešení pro používání iMessage v systému Android, žádné z nich nebylo zvlášť vhodné nebo spolehlivé.

Podle žebříčku Epic s odvoláním na Eddieho Cue se Apple rozhodl nevyvíjet iMessage pro Android již v roce 2013, poté, co v roce 2011 spustil svou službu zasílání zpráv se systémem iOS 5. Cue připouští, že Apple „mohl vytvořit verzi pro Android, která funguje s iOS“. dokud si uživatelé obou systémů nebudou moci navzájem hladce vyměňovat zprávy. Je jasné, že taková verze nebyla nikdy vyvinuta.

READ  Jednodenní výprodej Amazonu srazí až 40 procent z nabíječek a příslušenství Anker

Kromě služby iMessage se společnost Epic odvolává na řadu dalších služeb Apple, které podle ní přispívají k instalaci. Patří mezi ně zejména služba videochatu FaceTime, kterou oznámil Steve Jobs Bude to otevřený průmyslový standard Zpět na WWDC 2010. FaceTime byl později vydán pro zařízení iPhone, iPad a Mac, ale není oficiálně k dispozici pro žádná zařízení od jiných společností než Apple.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.